Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miert tekintheto diktatumnak...

Miert tekintheto diktatumnak a trianoni dontes. Ertekelje apponyi albert beszede alapjan?!

Figyelt kérdés

#Apponyi. Tortenelem. Erettsegi. Trianon
2014. jún. 17. 10:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Várj kijavítalak:


"Segítenétek légyszives ebben?"

vagy

"Kérnék egy kis segítséget ezzel kapcsolatban valakitől! Előre is köszönöm!"


Egyébként röviden azért diktátum mert semmi de semmi beleszólást nem kapott Magyarország a trianoni határok meghúzásába.

Meghallgatták a küldöttséget de ez csak formalitás volt, mivel a cél végig az volt hogy felosszák MO-t és sok kis francia barát államot hozzanak létre.

Ergo: Diktálták a békét, és nem hagytak beleszólást a győztes hatalmak a veszteseknek, mivel a főlényük gazdaságilag és katonailag is nagy volt MÉG.

2014. jún. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hidd el ugy akartam irni. Csak harmadjara tudtam elkuldeni, mert az oldalnak nem tetszett hogy segitseget kertem es hibat eszlelve azt uzente h ezek rontjak a kerdesem minoseget. Koszonom :)
2014. jún. 19. 10:22
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Nem tekinthető diktátumnak, mivel Magyarország a békeszerződés előtt letette a fegyvert, azaz 1920-ra semmi nem volt az ország kezében (nem voltunk alkupozícióban) a leválasztott államterületeken pedig már működött az új közigazgatás. Békeszerződéseket eleve nem szoktak megtárgyalni, csak a győztes felek, a vesztes, ha túléli, és hagyják neki, akkor csak elfogadja. Két tipikus idézet: Vae victis! és a kicsit kevésbé történelmi: The winners takes it all.


Csak gondolj bele milyen lett volna: Tisztelt magyar küldöttség! Az önök országát porrá vertük, az elmúlt két évben nem létezett önöknél az "állam" illetve a "közigazgatás", mára nagyjából sikerült ezeket létrehozni, le kéne zárni a háborút, mit szólnak hozzá? Nézzék, a szlovákok/románok/szerbek ezeket a területeket igénylik, önök mit szólnak hozzá? Kérik esetleg Romániától a Kárpátokon túli csángó területeket?


A magyar küldöttséggel meglepően jól bántak (talán ebben volt szerepe Clemenceau magyar menyének, nem tudom, de mondjuk a bolgárok marhavagonban érkeztek, be voltak zárva a szállodai szobájukba, és csak az aláírásra lettek kiengedve, a magyar küldöttség meg városnézhetett.

2014. aug. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!