Van valakinek ötlete?

Figyelt kérdés
Nem tudok tanulni. Mindig magolok,de belefáradtam,ráadásul hamar el is felejtem.Órán jegyzetelek,leírom amit a tanár mondd,kiegészítem a könyvből, de a lényeget nem tudom kiszedni, sehogy sem. Próbáltam, de nem megy. :( Küzdök a jobb jegyekért,de nem tudom megtanulni. Hogyan tanulhatnék gyorsan és hatékonyan, úgy, hogy még is maradjon? Előre is köszönöm :(

2014. jún. 18. 07:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Ne hallgass zenét,ne bambulj el,ne matass közben semmit.Hangosan olvasd fel,és 2-3 olvasás után próbáld visszamondani,közben nagyon koncentrálj.A lényeg megtalálásához pedig fontos,hogy értsd a szöveget.Először olvasd el kétszer jó alaposan,gondold át,és aszerint húzd ki a lényeget színessel(én sárgával szoktam,a többi szín irritál),és aszerint tanuld meg. :)

2014. jún. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
melyik tárgyból?
2014. jún. 19. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Húzd alá a lényeget a könyvben, és csak azt tanuld meg, vagy kérjél egy korrepetáló tanárt vagy diákot.
2014. jún. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!