Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » ABC háromszög A illetve B...

ABC háromszög A illetve B csúcsán keresztül húzzunk párhuzamost C csúcsból induló belső szögfelezővel. A-ra illeszkedő párhuzamos messe BC egyenest E pontban, B-re illeszkedő párhuzamos pedig messe AC egyenest F pontban. Kérdés: AB=EF? Bizonyítás.

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést 2010-02-02 14:01 dátummal írta ki valaki. Azóta nem érkezett rá válasz. Nincs kedved most válaszolni?

Dinamikus ábra: [link]



2014. jún. 18. 21:06
 1/3 anonim ***** válasza:

a párhuzamosság miat az egyállású szögek és a váltószögek révén az ACE és a BCF háromszögek egyenlő száruak.

Tehát AC=CE=b és BC=CF=a

AZ ABC C csúcsnál a szögek egyenlőek(csúcsszögek.)

Ezért az ECF és a ABC háromszögnek a két oldala és a közrezárt szöge megegyezik ezért a harmadik oldala is egyenlő:

EF=AB

Remélem nem hibáztam!

2014. jún. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem hibáztál! Nagyon köszönöm a válaszodat!

Bevallom, nagyon sok mindenre gondoltam mielőtt ez a szép, egyszerű - épp ezért nagyszerű - megoldás nekem is "beugrott". A fenti linken szereplő ábrát ezzel a megoldással egészítettem ki én is. (Csak nem írtam le ilyen szépen a szögpárok nevét)

Nem tudsz valami jó lelőhelyet ahol ilyen szellemes geometria feladatokat lehet találni?

2014. jún. 19. 20:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyon örülök hogy tetszett a megoldásom. Köszönöm.

Bevallom őszintén a bizonyítás elejét leegyszerűsítettem az egyállású és váltószögekre hivatkozva mert ilyen szép ábrát én nem tudok készíteni, ezért reméltem hogy nem kell erre a felületre begépelnem a szögek egyenlőségét mert még papíron sem volt egyszerű.

Én a köMal oldalait tudom ajánlani azon szoktam matektudásomat eddzeni.Nem tudom ismered-e de szerintem biztos. Itt van minden feladat mi szem szájnak ingere.

[link]

2014. jún. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!