Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit jelent az, hogy versbeszéd...

Mit jelent az, hogy versbeszéd, vershelyzet?

Figyelt kérdés
Megtippelem, hogy azt jelenti, hogy miről is szól a vers, de nem kockáztatok.
2010. jan. 3. 20:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
15%
ne törödj ilyen fas.zságokkal!
2010. jan. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez nem rajtam múlik. Kérhetnék esetleg valamivel pontosabb választ is?
2010. jan. 3. 20:47
 3/17 A kérdező kommentje:
Kösz, hogy irtál, mert azt hitted vicces lesz. Most, hogy a főoldalon látják, hogy már kaptam választ, várhatok a normális válaszra........
2010. jan. 3. 21:25
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
ersbeszédershlyzet->a vers megírásának ideje,előzményei...valami ilyesmi:)
2010. jan. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
87%
ez engem is erdekelne mert valahogy a magyartanarnok sosem magyarazzak el.....mintha az lenne az erdekuk hogy ne tudjunk semmit
2010. máj. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
99%

Vershelyzet

- a versben a lírai, versbeli én szólal meg, akit a szerző teremt meg

- a vershelyzet azon körülmények összessége, amelyben elhangzik a versbeszéd. Ez lehet idő, hely, pozíció, amelyben megszólal a lírai én, de utalhat konkrét cselekvésre, ami lehet látszólagos (egy gondolatbeli folyamatot ábrázoló) vagy konkrét (megtörtént cselekvésre utaló).

- lehet mítoszi, megteremtett


Versbeszéd

- a mód, ahogyan megszólal a lírai én

- lehet monológszerű, valakinek (közösségnek, egyénnek, önmagának) a megszólítása, párbeszédszerű (megszólít valakit, aki megszólal vagy nem), meditatív, létösszegző, számbavevő, ünnepélyes, lehangoló, tragikus

- a beszédmód lehet ironikus, fenkölt, egyszerű, bonyolult, képekkel telített, egyéni szókapcsolatokkal tarkított (szokatlan, nem hétköznapi képek)

- a versbeszéd felhívja a figyelmet egy bizonyos állapotra, érzelmekre a költői eszközök segítségével – éppen emiatt a versbeszéd kódokat tartalmaz

2010. jún. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%
Nagyon köszönöm az utolso valaszolonak, most 6 ev mulva is nagyon hasznos amit irtal.
2016. dec. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"# 6/7 Időpont 2010-06-24 13:22"


7 év múlva visszajöttem ide, hogy elolvassam a hozzászlásodat :). Köszi. Nagyon egyértelműen, tömören összefoglaltad a 2 fogalmat!

2017. márc. 14. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Valóban időtálló értékes hozzászólása van a kedves válaszolónak kb. 7 és fél év után is. Én is köszönöm, ha még esetleg olvasnád!
2018. jan. 4. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

Még mindig jó a válasz :D

Próba érettségi bizonyította...:))

2019. márc. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!