Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kosztolányi Dezső A kulcs...

Kosztolányi Dezső A kulcs című novellája 19. vagy 20. századi novella?

Figyelt kérdés

2014. jún. 26. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:
1936-ban jelen meg a Tengerszem c. novellagyűjteményben, tehát XX. századi :)
2014. jún. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
imádlak :D
2014. jún. 26. 19:05
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
1932. Elhiszed, hogy te is megtaláltad volna annyi idő alatt, amennyi alatt én megtaláltam? Mondjuk úgy 3 perc, mert nem az első találatban volt. De a születési dátuma eléggé valószínűsíti a XX. századot, lévén hogy a századfordulón mindössze 15 éves volt.
2014. jún. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
azt hiszem ez az oldal azért jött létre, hogy lehetőségem legyen kérdezni. lehet, hogy az a mottója az oldalnak, hogy "amit máshol nem mertél megkérdezni", de létezik a házi feladat kategória, amiben az emberek azt kérdeznek a házi feladatukkal kapcsolatban, amit csak jónak látnak. valami probléma? eleve nem értem ezt a szemrehányó stílusod. ha már egyszer szánsz valakire 3 percet az életedből, hogy segíts rajta, akkor minek hányod a szemére, hogy ő ugyanezt megtehette volna?
2014. jún. 26. 19:15
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
Válaszolok, hogy megtegyem a szívességet neked, amit kértél, és itt nem állok meg, továbbmegyek: megtanítom neked, hogy az egyszerű dolgokat meg tudod oldani magad is, külső segítség nélkül. Az életben erre a készségedre szükséged lesz, nem várhatsz mindig másokra, hogy megoldják a problémáidat helyetted. Az internetes keresés ráadásul szórakoztató, a problémamegoldás pedig önbizalomerősítő. Úgyhogy duplán szívességet teszek neked, és ez a második tanács van olyan hasznos, mint az első, sőt, hasznosabb. Ugye ismered azt a közmondást, hogy nem halat kell adni az éhezőnek, hanem meg kell tanítani halászni. Na én emellett még halat is adtam, hogy most per pillanat se halj éhen.
2014. jún. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
figyelj.ha te csak így segítesz az embereken és ilyen tanáccsal tudsz szolgálni (ezzel a stílusoddal), sajnállak. további szép estét :)
2014. jún. 26. 20:23
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
De komolyan meg se fordult a fejedben, hogy ennyit beírj a google-be? [link]
2014. jún. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
gugli a barátod...
2014. jún. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 nyisziati válasza:
Most komolyan, kérdező, azon húztad fel magad, hogy valaki azt mondta, először olvass, azután kérdezz??? Igazából ennek kéne az alapnak lennie.
2014. júl. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!