Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ha 10. es leszek szakközépbe...

Ha 10. es leszek szakközépbe és most nyáron szeretnék gyakorolni akkor mit érdemes matekból?

Figyelt kérdés

Helo

Nagyon szigorú nálunk a tanár, most 4es lettem éppen hogy de hövőre 5ös szeretnék lenni, most szinte nem tanultam semmit, ez jövőre máshogy lesz.

Bocsi ezért a mindent egybe mondatért. :D Köszi a válaszokat!



2014. júl. 3. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Elég sok geometria, trigonometria lesz. Függvények ábrázolása, sin,cos :D
2014. júl. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
10.ben még szerintem nincs sin,cos függvény mármint rajzon csak a derékszögű háromszög oldalainál ha jól emlékszem, mondjuk persze ez simán változhatott. Gyakorolni mindig érdemes. azt javaslom aug közepétől nézd át a 9. anyagot, esetleg elejétől 2 hét alatt átnézhető, és akkor nem is egész nap csak azt csinálod. Aztán még van két heted, előre nézelődni egy picit, nagyon nem érdemes, hiszen ha az egész éves anyagot előre megnézed, lehet valamivel csak 7-8 hónap múlva találkozol megint.
2014. júl. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg inkább pihenj. Semmiképpen ne tanulj. Egyedul nem hiszem, hogy fel bírsz dolgozni új témaköröket. A legegyszerűbben úgyis úgy érted meg, ahogy a tanár elmondja.
2014. júl. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De van. Most voltam 10.-es. :)
2014. júl. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szia! Kérj valakitől egy 10. osztályos (mozaik) matekkönyvet, és azt vedd át. Abban mindig előbb tanuld meg az elméletet, próbáld megérteni, és aztán a témakörök végén vannak feladatok.

Egyébként írj privit, ha úgy érzed, szeretnél korrepetálást (Budapest/Skype). Fizikusnak tanulok az ELTÉ-n. Egyik tanítványomat egy év alatt 1/2-ről 4/5-re tornáztam fel. Most legutóbb 1/2-re állt egyik tanítványom, és 58 pontra sikerült az érettségije fél év, heti 120 perc korrepetálás után. Általában, ha a családi háttér nem túl zűrös, akkor 2-3 jegy javulást el tudok érni náluk. Stresszesebb családoknál sajnos nehezebb haladni, mert ott stresszel a gyerek is, nem bízik magában. Remélem, a te családod rendben van, és tudsz a tanulásra koncentrálni.

Üdv.

23/N

2014. júl. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ja, és általában az alapokkal van baj. Ha nem tudsz jól hatványozni, gyököt vonni, egyenleteket, egyenlőtlenségeket megoldani, függvényeket ábrázolni (lineáris, abszolút érték, másodfokú, hiperbola) , akkor előbb azokat tanuld meg.

A legtöbb tanítványomnál azt láttam, hogy a törtekkel, a hatványozással, a nevezetes azonosságokkal és az egyenletmegoldásoknál a műveleti szabályokkal vannak gondjaik. Geometriánál fontos, hogy tudd a legfontosabb szabályokat (Phitagorasz-tétel, látószög, súlypont, súlyvonal, magasságpont, magasságvonal, háromszögbe illetve köré írható kör, mindenféle síkidom területének és kerületének kiszámolása, sokszögek belső és külső szögei...stb. A 9.-es tanítványommal ezeket kellett csinálni. Ezeket jó, ha magabiztosan tudod, így van mire építkezned. :)

2014. júl. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmit ne gyakorolj. Fiatal vagy, élvezd a nyarat.
2014. júl. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!