Ennél a résznél valahogy lemaradtam:S

Oldjuk meg lebontogatással az egyenletet, és írjuk fel a lépéseket! a; 5-3*(3+x)=2 b; 3*[3+2*(x-1)] -10=5


ÉS van még egy! Fordítsuk le "hétköznapi nyelvre". majd oldjuk meg az egyenletet!., c; x+2x+3x+4x-2=48


És köszönöm szépen:)


2010. jan. 6. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:

a,

5-9+3x=2

-4+3x=2

3x=6

x=2

b,

3*(3+2x-2)-10=5

9+6x-12-10=5

9+6x=27

6x=18

x=3

c,

10x-2=48

10x=50

x=5

(marmint ha a hetkoznapi nyelven az osszevonast erted)

(:

2010. jan. 6. 17:27
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen sokat segítettél:)
2010. jan. 6. 17:32
 3/7 anonim ***** válasza:
4-es anyag..
2010. jan. 6. 17:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Na, ezért kell mindig visszaellenőrizni!

Ha az első egyenlet megoldása 2, akkor 5-3*(3+2)= -10 és nem 2

Tévesztés helye, ill. a jó számolás:

5-9-3x=2

ezt levezetve az x = -2

2010. jan. 6. 17:49
 5/7 anonim ***** válasza:

És a második levezetés se jó.

3[3+2(x-1)]-10=5

3[3+2x-2]-10=5

9+6x-6-10=5

6x=12

x=2


visszahelyettesítve a 2 ad helyes megoldást

2010. jan. 6. 17:57
 6/7 anonim ***** válasza:
A fordítsuk le hétköznapi nyelvre pedig kb. annyit tesz, hogy "ha egy számhoz hozzáadjuk a kétszeresét, a háromszorosát és a négyszeresét, majd kivonunk belőle kettőt, az eredmény 48 lesz. Melyik ez a szám?"
2010. jan. 6. 17:58
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek:) és nem,nem negyedikes anyag....-.- De választ vártam nem ítélkezést:)
2010. jan. 6. 18:07