Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Le tudja ezt valaki fordítani...

Le tudja ezt valaki fordítani nekem, angol szöveg nem igazán értem?

Figyelt kérdés

1.In the Glenwood State School the children were placed in open, active wards with the older and relatively brighter women. Their substitute mothers overwhelmed them with love and cuddling. Toys were available, they were taken on outings and they were talked to a lot. The women were taught how to stimulate the babies intellectually and how to elicit language from them.


2.From the examples above, and many other cases in the literature, I contend that, even if it were possible to inherit a learning disability, a human being is not merely a slave to his genes, but can learn to overcome his problems. Human life can be compared to a game of cards. At birth, every person is dealt a hand of cards — his genetic make-up. Some receive a good hand, others a less good one. Success in any game, however, is almost always a matter of erudition. It is undeniably so that there are often certain innate qualities that will give one person an advantage over another in a specific game. However, without having learned the game and without regular and rigorous practice, nobody will ever become a champion at any game.


2010. jan. 9. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
1. A Glenwood Állami Iskolában a gyerekeket nyitott, aktív termekben helyezték el idősebb és viszonylag okos hölgyek társaságába. A pótanyák szeretettel és öleléssel halmozták el őket. Játékokat biztosítottak nekik, kirándulni vitték őket, és rengeteget beszéltek hozzájuk. A hölgyeket megtatíntották hogyan stimulálják/serkentsék a kis babákat szellemileg, és hogyan bírják őket szóra.
2010. jan. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

2. A fenti példából, és sok más, irodalomban említett eset alapján arra következtetek, hogy még ha örökölhetők is a tanulási nehézségek, az ember fejlődését nem pusztán génjei befolyásolják, hanem a problémákat meg is tanulhatja legyőzni. Az emberi életet egy kártyajátékhoz hasonlíthatjuk. Születéskor mindenki kap bizonyos kártyalapokat - a génállományát. Egyeseknek jó lap jut, másoknak kevésbé jó. De a siker bármely játék esetében majdnem mindig a fejlődés/tanulás függvénye. Kétségkívül igaz, hogy gyeseknek gyakran vannak vele született jellemzők, tulajdonságok, amelyeknek köszönhetően előnyben van bizonyos játékok során. De nem ismeri meg a játékot, és nem gyakorol rendszeresen, akkor soha nem lesz bajnok egyetlen játékban sem.


21:19-es is én voltam. :)

2010. jan. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocs a helyenkénti pontatlanságért, siettem. De a lényeg remélem, érthető! :)
2010. jan. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm életet mentettél! nagyon jóóóóóóóóó
2010. jan. 9. 21:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs mit!:)
2010. jan. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!