Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell kiszamolni ezt a...

Jocika147 kérdése:

Hogyan kell kiszamolni ezt a képletet?

Figyelt kérdés

Egyetlen kérdésem lenne. Hegesztést tanulok és az érdekelne hogy egy adott anyag vastagsagahoz milyen vastagságú wolframelektrodat használjak?

A képlet megvan hozza csupán nem tudom hogy kell kiszamolni. d=(t/2)+1 mm. Valaki elmagyarazna nekem hogyan kell kiszamolni illetve mondana is rá példát hogy megértsem? Nagyon megköszönném


2014. júl. 24. 18:35
 1/3 Silber ***** válasza:
Egy képlet használata mindig úgy kezdődik, hogy definiáljuk a változókat. Egyszerűbben fogalmazva: mi a "d", és mi a "t"? Meg kell legyen említve ott, ahol a képletet találtad.
2014. júl. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
"A pálca vastagságát az alapanyag vastagságához kell választani a következő tapasztalati képlet alapján :d=(t/2)+1 mm, ahol az alapanyag vastagsága mm-ben, a pálca átmérője mm-ben. " Ez van ott csak. Akkor ez alapján kellene?
2014. júl. 24. 20:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor gondolom a t lenne az alapanyag vastagsága mm-ben.

Ezt kell behelyettesíteni a képletbe. Igy megkapod az elektróda vastagságát mm-be. Bár nem értek a hegesztéshez csak az itt leirtak alapján következtettem ki.

2014. júl. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!