Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A Kőszívű ember fiai című...

A Kőszívű ember fiai című könyvből. Elolvastam, de néhány kérdésre nem tudom a választ. 1. : Leonin levelében melyik az a pont, ahol meghamisítja a történteket?

Figyelt kérdés

2.: Kikre vonatkoznak az alábbi idézetek? Magyarázd meg a jelentésüket is!


"Egy Baradlay nem szokott dicsekedni!"

"Én gyűlölöm a hazámat!"

"Ő volt közöttünk az egyedüli hős...,mert meghalni egy ügyért,melyet imádunk s melyben hiszünk: -emberi becsvágy,ámde meghalni egy ügyért,melyet imádunk, de melyben sohasem hittünk: emberfölötti áldozat."

"S a költő,ki meteorként futotta végig az egész eget fölöttünk,nem zengett egyébről,mint e szent harcról: ez hangzott alá onnan a magasból: ez volt utolsó szava,midőn az ismeretlen láthatáron lebukott előttünk."

"Csak a jövendőnek éltem. Egy olyan jövendőnek,mely nem egyéb,mint a múlt örökkévalósága."


3.: Kikhez tartoznak a következő tárgyak? Azt is magyarázd meg,milyen szerepük van a regényben?

a/50drb ökör, b/5drb égő gyertya, c/papi álruha, d/Ljubica nevű ló, e/egy pár korcsolya, f/Al-Bochacen damaszkpenge, g/egy puttony zsemle, i/kék mellény


4.: Magyarázd meg a cselekmény alapján,hogy a következő fejezetcímek jelentése miért jelképes?

a/Zenit, b/Nadír, c/Perhélia, d/Ephiáltes


5.: A haldokló Palvicz Ottó legyőzőjére bízza nagy élete titkát. Mi ez a titok,mit kér Palvicz ellenfelétől?


6.: Az író több szereplőnek beszélő nevet ad. Sorolj fel 3-at,és indokold meg,hogyan jellemzi őket a nevük?


7.: Hogyan magyarázza meg a végrendelet Plankenhorsték céljait?


8.: Meg tudja-e valaha Alfonsine,hogy kinek a halálát okozta? Hogyan?


9.: Mi lett a szereplők későbbi sorsa? Mit nyertek Plankenhorsték örökös gonoszságuk révén,mit vesztettek Baradlayék? Mi lett Palvicz Ottó fiával?



Köszönöm a segítségeket!



2014. júl. 27. 15:28
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!