Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítenél középiskolás trigono...

Segítenél középiskolás trigonometriában? (nehéz feladat)

Figyelt kérdés

Őszintén szólva fel se tudom fogni a kérdést rendesen, pedig amúgy jól áttanultam a fejezetet, minden más házimat meg tudtam csinálni, de ez sehogy nem megy.


"Egy 500 m magas hegy csúcsáról két tengeri kikötő látszólagos távolsága 72°18'; a két kikötő depressziószöge 6°42' és 7°30'.

Milyen messze van a két kikötő egymástól?"


Mi az, hogy látszólagos távolsága egy szög? Meg depressziószög? Ilyen fogalmak nem szerepeltek a könyvben sehol..


Köszönöm!



2014. júl. 27. 21:33
 1/3 anonim ***** válasza:

A Google keresőjébe írd be a "depressziószög" és kapni fogsz egy hasonló feladat ábráját.


Szerintem is a távolság nem lehet szög. A szövegben az "szög"-ként szerepelhet. Most már csak az a kérdés, hogy ez a vetületen vagy a csúcsból értendő? Minden esetben a koszinusztétel alkalmazásával fejezhető be a feladat megoldása. Hirtelen ennyit első közelítésben. Sz. Gy.

2014. júl. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nem lenne világos, itt egy ábra hozzá:

[link]

2014. júl. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen, sikerült :)
2014. aug. 5. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!