Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Légy jó mindhalálig című...

Légy jó mindhalálig című regényből az alábbi kérdéseknek mi a válasza?

Figyelt kérdés

1.Mi volt Misi apjának foglalkozása?

2.Mennyit keresett Misi havonta a felolvasással?

3.Kinél Olvasott fel?

4.Ki ette meg a kenőcsöt?

5.Ki ajánlott Misinek pénzkeresleti lehetőséget,és mit?

6.Ki vette ki Misi zsebéből a reskontót?

7.Sorold fel Misi 3 osztálytársának a nevét,jellemző tulajdonságaival eggyütt!

8.Sorold fel Misi 3 tanárának a nevét,és általuk tanított tantárgyakkal eggyütt.

9.Hány pengőt küld Misi az apjának?

10.Jellemezd a kollégium épületét.

11.Magyarázd meg az alábbi szavakat:kancer,reskontó,apprehendál,stipendium,konviktus.



Válaszokat előre köszönöm,kiolvastam de már nem emlékszem sok mindenre.


2014. aug. 2. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:

"Válaszokat előre köszönöm,kiolvastam de már nem emlékszem sok mindenre."



nah persze, kb akkor semmire se emlékszel....


de hogy lásd rendi vagyok:

[link]


a szavakra meg ott a google

2014. aug. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köztük megtudok párat válaszolni,csak nem tudom hogy jó-e

mint pl a 6-os kérdés ha jól emlékszem török jános,apjának asszem favágó,a 4-esnél pedig böszmörényi.Csak nem vagy benne biztos.

2014. aug. 2. 13:00
 3/7 A kérdező kommentje:
Továbbá köszönöm.
2014. aug. 2. 13:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia ! Válaszolok néhányra, kevés az időm !

De korábbi kérdéseket is megnézhetsz, sokra válaszoltam már régebben.

1. Ács, aki a házak építésénél a fával kapcsolatos munkát végzi, pl. a tetőszerkezetet is ő készíti.

2. Havonta 3 forintot, mert alkalmanként 10 krajcárt kapott.

3. Pósalaky úrnál, aki vak volt. Idős ember, tanácsos volt a foglalkozása, már nyugdíjas.

4. A kenőcsöt Böszörményi, egy nagydarab fiú ette meg, aki szobatársa volt Misinek a kollégiumban.

5. Nagy úr, Misi idősebb diák szobatársa ajánlotta a pénzkereső foglalkozást, a felolvasást Pósalaky úrnál.

De Gyéres tanár úr, az osztályfőnöke is ajánlott ilyet. Ő arra kérte Misit, hogy tanítsa osztálytársát, Doroghy Sanyikát, szintén pénzt kapott érte. Hetente kétszer járt a családhoz.

6. Török János vette el Misitől a reskontót.

7.Három osztálytárs: Orczy Vilmos, Gimesi Lajos, Doroghy Sanyika

Orczy: az osztály legjobb tanulója, gazdag fiú, Misi barátja, ő segít megtalálni a reskontót, még társaságot is alapítanak Gimesivel együtt az ügy érdekében. Talpraesett fiú, apját is bevonja a keresésbe.

Gimesi: ő is Misi barátja, megértően viselkedik a kisdiákkal, amikor bajba kerül. Náluk is jár vendégségben Misi, közvetlenebb a légkör ebben a családban, itt nem érzi zavarban magát a fiú, mint Orczyéknál.

Sanyika: egy buta, lusta fiú, aki nem is szorgalmas, nem szeret tanulni. Misi is sokat "vesződik " vele, amikor tanítja, mert soha nem figyel, mindig máson jár az esze. Pl. buta játékokon. A családja szeretné, hogy Sanyi, mint egyetlen fiú a családban, jobb tanuló lenne, hogy többre vigye az életben.

2014. aug. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Biztos hogy kiolvastad...?:D Nekem is ez most a kötelező és még ki se olvastam, de tudod mindre a választ...:DD
2014. aug. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Megkérdezhetem h melyik suliba jársz?
2014. dec. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyila Misi árva volt?
2021. aug. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!