Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Féléves és éves statisztika...

Féléves és éves statisztika kiszámítása?

Figyelt kérdés
Van X fő, akinek a napi megjelenését figyelem. Ebből minden hónap végén havi statisztikát tudok készíteni. Viszont ebből félévre és évre vonatkozóan hogyan kell számolnom statisztikát?

2014. aug. 22. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Ahogy jól esik. De a legészszerűb, ha a szokásos 30-31 nap helyett 365-366 nap megjelenéseiből készül a statisztika. Legalábbis ennyit tudok arra mondani, amit a kérdésedből sikerült kihámoznom.
2014. aug. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1-es: az úgy tuti nem jó :(. Ennél érthetőbben nem tudom leírni a kérdést.
2014. aug. 22. 21:45
 3/5 anonim ***** válasza:
És úgy miért nem jó? Megszámolom az össze meg jelenést az évben, oszt' elosztom az év napjainak számával. De ha nem jó, világosíts fel, miért, hadd tanuljak valami újat.
2014. aug. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igazad van, csak én túlbonyolítottam, mivel:

készítettem 1/4 éveket 3 hónapokból (napok+megjelenések összesítésével), amiből ugye kijött 1-1 félév; majd a 2 félévet (napok+megjelenések) összeadtam <hétvége nem mérvadó>.

A tiéd rövidebb, egyszerűbb. Igazad van, bocsánat a kiakadásért.

2014. aug. 23. 04:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja, így már világos, ezek fontos részletek. Nem vettem kiakadásnak, csak nem értettem.

Végeredményben akkor ugyanoda jutsz, ha egész évből kivonod a hétvégéket, de ha kisebb részekből építesz, akkor jobban követhető, és felismerhető a tévedés.

2014. aug. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!