Hogyan kell megoldani ezt a matek feladatot? Hatványozás.


6^30+3^31*2^33-2^32*3^31 osztva 6^32-2^33*3^31


^ hatványozás jele

* szorzás jele

a segítséget megköszönném !


2014. aug. 23. 16:27
 1/2 anonim ***** válasza:
(6^30 + 3^31*2^33 - 2^32*3^31)/(6^32 - 2^33*3^31) = (6^30 + (3^31*2^31)*2^2 - 2^1*(2^31*3^31))/(6^32 - 2^2*(2^31*3^31)) = (6^30 + 6^31*4 - 2*6^31)/(6^32 - 4*6^31) = (6^30 + 2*6^1*6^30)/(6*6^31 - 4*6^31) = (13*6^30)/(2*6^1*6^30) = 13*6^30/12/6^30 = 13/12 * 6^30/6^30 = 13/12.
2014. aug. 23. 16:58
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm :) !
2014. aug. 23. 17:16