2014. aug. 27. 09:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Ennek valós gyöke sehol nem lesz.

5^2 + 0,2^x = 4,8

25 + 0,2^x = 4,8

0,2^x = -20,2

Márpedig nincs olyan hatványkitevő az R halmazban, amelyre egy pozitív számot emelve negatív számot kapok.

2014. aug. 27. 09:36
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, elírtam. 5^x ... De köszönöm a választ!
2014. aug. 27. 09:41
 3/4 anonim ***** válasza:

5^x+1/5^x=4,8

5^x=a

1/5^x=1/a


a+1/a=4,8

2014. aug. 27. 10:40
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. aug. 27. 11:32