Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Lécci mongyátok meg az egri...

Docodocodocodoco kérdése:

Lécci mongyátok meg az egri csillagokban a helyszínek jellemzőit pl: a víz tiszta volt lécci? SOS SOS SOS SOS!

Figyelt kérdés

2014. aug. 31. 18:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Olvastad a könyvet? Ha igen, tudod a választ.

(amúgy meg: mondjátok, és nem mongyátok..)

2014. aug. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Hát ott volt a nyár, hogy elolvasd...de van belőle film változat is...muhahahaha

De jó, hogy túl vagyok már a kötelezőkön...mondjuk a vizsga időszakok roszabbak

2014. aug. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Még egy kisgyerek, aki az egész nyári szünetét elpocsékolta, és utolsó nap jött rá, hogy nem olvasta el a kötelezőt, és azt várja, hogy valaki itt, a GYK-n segítsen neki. Aki buta, szenvedjen.
2014. aug. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Nem, dehogy, nem volt sós a víz.
2014. aug. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

Na jó csak a te kedvedért leírom mi a lényege:


Az egri csillagok egy etióp sci-fi regény


Kazahsztánban játszódik, ahol Borat bemutatja a családját az ősemberek által föld alá kényszírtett alakváltó hüllők küldöttségének.De mivel a hüllőkbe belecsapódik egy nukleáris sugárzást kapott pók ami meteoron utazott és a gyík fajzatok kihaltak..mármint a küldöttek, ezért a nagy gyík császár eldönti, hogy lerohanják az egri csillagokat...amiről egyébként kiderül, hogy az emberiség szülő bölcsője azaz ott van az anyabolygónk és nem az orion csillag övön.

Törököknek álcázzák magukat(mivel dühükben felfúvódnak és a fejüket turbánnal tekerik körbe, hogy ne látszódjanak a nagy csúnya gyíkeres kobakok), felülnek az űrszekerükre és a fény sebesség 88.-szorosával neki indulnak a nagy várat formázó csillagöv felé...azaz a fent említett egri csillagok felé.


Megérkeznek..csöngetnek...nincs otthon senki az űrostrom fegyvereket meg otthon felejtették..megnézik a hátsó kaput ...zárva...ablakok berácsozva bezárva....ezért úgy voltak, vele hogy inkább haza mennek oszt kockulnak

2014. aug. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
kössz senki nem segít és elolvastam a könyvet amúgy másnak elmondtátok de nekem meg nem
2014. szept. 2. 17:16
 7/13 A kérdező kommentje:
persze másnak elmongyátok nekem nem
2014. szept. 2. 17:17
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

Ha olvastad akkor nem kellene kérdést kiírni. Akkor tudod a választ a kérdésedre.

Egész nyár ott volt, hogy olvass.

2014. szept. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
azért valaki kiírhatná
2014. szept. 2. 19:01
 10/13 anonim ***** válasza:
71%

Szia !

Nem értem a kérdésed !

A helyszínek jellemzőit elég nehéz egy-két szóval elmondani.

Volt egy helyszín, amelyre gondolok a kérdésed, a példa kapcsán:

Ez a Berettyó folyó partján játszódó történet, ahol a "víz éppen nem volt tiszta", mert a fején megsebesült Mekcsey István a sebét mosta benne, tehát véres volt a folyó vize.

Segítek, ha pontosan megírod, hogyan gondolod a helyszínek jellemzőit. Nagyon sok helyszín van a regényben !

2014. szept. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!