Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Irodalomból fogalmazást...

Irodalomból fogalmazást kellene írnom. Te hogy írnád meg ezzel a témával? [lejjebb kicsit több]

Figyelt kérdés

Fogalmazást kell írnom ezzel a címmel: Hazám!

Babits Mihály Hazám! Az igazi ország -ról tanultunk, ehhez kapcsolódóan kell gondolom.

De nem tudom, hogy kezdjem el.


2010. jan. 18. 17:55
 1/2 anonim válasza:

Szállj ki, lelkem, keresd meg hazámat!

Oly hazáról álmodtam én hajdan,

mely nem ismert se kardot, se vámot

s mint maga a lélek, oszthatatlan.

Álmodj, lelkem, álmodjad hazámat,

mely nem szorul fegyverre, se vértre,

mert nem holt rög, hanem élő lélek.

Galamb álom! s rókák rágtak érte;

odu-féltő kapzsi szenvedélyek.

Az én álmom sohse legyen róka!

Az én tanyám' magassága védje!

Lelkem madár, tág egek lakója,

noha mindig visszajár fészkébe.


Hat nem konnyu :)..

1. nemvagom, mikor irta a verset, gondolom az irodalomkonyvedben benne van, gondold vegig, mi tortent akkor Magyarorszagon vagy Magyarorszaggal. ha pl a valami haboru volt (volt egy par az elete soran) akkor biztos habsburg-magyar felek marakodtak az orszagert, neki meg mar a fasza kivolt vele.

2. tudom, nehez, de gondolg vegig, neked mi a bajod/"nem bajod" a mostani helyzettel (nem politizalasra hanem velemenykifejtesre gondolok). mittomen...nekem az a bajom hogy a magyar emberek elfasultak es Babits is igy gondolhatta, mert benne van a versben: "mert nem holt rög, hanem élő lélek." (ez lehet hulyeseg most csak irtam egy peldat.) az azert kedves lenne, ha osszekotned a gondolataid a verssel, nem csak irnal a vilagba. :)

az se kell, hogy igaz legyen, amit leirsz, csak ne legyen orbitalis hauzgsag. azt pl ne ird, hogy babitsot az zavarta, hogy 2010-ben szetlopjak a nemtomkik az orszagot mert ez igy hulyeseg es raadasul megintcsak vagdalkozas.

3. a vegen ott van: "Lelkem madár, tág egek lakója, noha mindig visszajár fészkébe." kettosnyil: a feszke az orszag, neha elmegy innen, de visszajon. szeret visszajonni? elvagyik innen? muszaj itt lennie? tararara. ide megint belerakhatod a velemenyed, hogy "en is kimennek kulfoldre tanulni, de biztos hianyozna a teliszalami meg a turorudi." :)


sorry ez csak akkor mukodik szabadabban fogalmazhatsz. ha szigoruan a verset kell analizalni (nem análizálni) akkor ez az oldal is segithet:

[link]

ez mondjuk az otodik talalat gugliban ugyh annyit te is megtehetsz h kigugluzod azt a szot, h "verselemzes..."

2010. jan. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

de nem verset kell elemeznem, mert a saját érzésemet és gondolatomat kell leírnom a Hazámról, Magyarországról.


Köszönöm Szépen!!!!!!!!!!!!:)

2010. jan. 19. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!