Legfeljebb hányféle különböző összeget képezhetünk az 1,2,3,4 számok közé tett összeadás vagy kivonásjelekkel?


írjuk fel és számitsuk ki az összegeket.

nem értem... leirnátok nekem hogy kell ezt kiszámolni?



2014. szept. 9. 19:31
 1/2 anonim ***** válasza:

A sorrend ez, amit felírtál: 1 2 3 4? Ha igen, akkor ezek közé csak plusszokat és mínuszokat kell írni. Összesen 8-féleképpen lehet bepakolni:


1+2+3+4=

1+2+3-4=

1+2-3+4=

1-2+3+4=

1+2-3-4=

1-2-3+4=

1-2+3-4=

1-2-3-4=


Ezeket kiszámolod, megnézed, hogy hány különböző van, és annyi a megoldás.

2014. szept. 9. 19:34
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :D nem értettem a + - jelek miatt :)
2014. szept. 9. 19:37