Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Verset írtam, szerintetek...

Verset írtam, szerintetek milyen? Véleményt szeretnék kérni róla

Figyelt kérdés

Azt hittem, soha nem tudok már

szeretni... teljes képtelenség.

S lám, a szívem fejen áll,

vágyam utánad csupa féktelenség.


Melletted fekve robban lelkem,

igazi időzített bomba,

nélküled idő ne teljen,

az életem hogy is dőlne romba?!


Számítok rád, az érzéseid

nagyon kérlek, ne engedd!

Válaszoljuk együtt az élet kérdéseit,

ha agyunkban a vér serked.


Már biztos tudom, szeretlek.

Te kellesz csak és senki más,

ne gondold hamis szerepnek,

hisz' boldog vagyok, nem vitás!



Kezdő vagyok versírás terén. Építő kritikát szívesen veszek. :)



2014. szept. 11. 00:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy kicsit olyan nekem mint valami X. kategóriás magyar popszám dalszövege :D bocsi.


Első próbálkozásra szerintem nem rossz, de a ritmus néha már zavaróan megbicsaklik.


A rímelés sem olyan pocsék, sokkal rosszabbakkal is találkoztam már, de azért van benne egy-két hiba. "ha agyunkban a vér serked." - ez egy rém erőltetett és kissé értelmetlen sor, kicsit olyan érzés fog el tőle, mintha kizárólag a rím miatt írtad volna így, mert épp nem jutott más az eszedbe.

2014. szept. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A vérserkedős sor tényleg erőltetett, egyből kitűnik.

Az is furcsa, hogy a szíved fejen áll, de oké, miért ne.

Az ,,életem hogy is törne romba?" is erőltetettnek tűnik, nem illik annyira az előtte lévő sorhoz.

És mi az, hogy ne engedd az érzéseid?

Az utolsó sor klisé, ha verset írsz, ne használj létező szófordulatokat.


Ahhoz képest nem rossz, de látszik, hogy kezdő vagy, gondolkozz egy kicsit, mielőtt leírsz valamit csak azért, mert rímel. Az sem tiszta, milyen szerepre gondolsz, amit hamisnak lehetne tartani.


Nem baj ez... Én is írtam már verset, feltettem verses oldalra nagy büszkén, várva a dícséreteket, aztán sorban oltott le mindenki, bár jogosak voltak az észrevételeik, különböző képeket halmoztam egymás hegyére-hátára úgy, hogy semmi összeköttetésben nem álltak.

2014. szept. 11. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A rímelés valahogy tényleg nem az igazi, nem gördülékeny.

A szöveg meg valóban eléggé zs kategóriás.

2014. szept. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nagyjabol elmondtak amit el kellett az elottem szolok. Milyen cellal szeretnel irmi? Mert onmagad es a baratok szorakoztatasara irhatsz ami neked tetszik, tokmindegy, h bicsaklik-e a ritmus :-) Irodalmi tevekenyseghez ez sajna karcsu. Az okosok azt mondjak, prozahoz napi 6 h iras szukseges, marmint, ha valaki mint szakmat szeretne uzni az irast, ennyi munka kell hozza napi bontasban, es akkor talan valamire valot alkot majd egyszer. Liraval nem tudom, mi a helyzet, en azt szeretek irni, de mivel vagy 3 eve egy sort se irtam, par publikacional tovabb nem jutottam. Amugy egy dolog, amely biztos, hogy segit, barmilyen celzattal is ragadsz ceruzat: OLVASS! Irodalmat :-) sokat!
2014. szept. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, tanulok belőle.

nincsenek komolyabb céljaim vele, akkor nem ilyen témakört választottam volna és nem így írtam volna. A barátomnak írtam.

2014. szept. 13. 09:52
 6/6 anonim válasza:
klassz,csak kicsit erőltetett.
2014. szept. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!