Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kaptam matekból egy házi...

Kaptam matekból egy házi feladatot, de nem tudok rájönni. Vki segítene?

Figyelt kérdés

Így hangzik a feladat: A racionális számoknak sok érdekes tulajdonsága vam. Néhány ezek közül:

a, alakjuk nem egyértelmű

b, a pozitív racionális számok között nincs legkisebb

c, bármely két különböző racionális szám között található további racionális szám

d, bármely két különböző racionális szám között végtelen sok további racionális szám található.


Bizonyítsuk be a fenti állításokat!


2014. szept. 14. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért vasárnap este nyolckor kell nekiállni egy ilyen kaliberű házinak?!
2014. szept. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a, Ezt nem tudom értelmezni.


b, Legyen egy 0<x<1 racionális számunk, ennél kisebb az x/2 szám, ennél kisebb az x/4, ennél kisebb az x/8, ..., tehát tetszőleges x/2^k (k nemnegatív egész) számra adható x^/2^(k+1) szám, ami biztosan kisebb lesz, és mivel (megszámlálhatóan) végtelen sok egész szám van, ezért nincs legkisebb pozitív racionális szám.


c, Legyen az egyik racionális szám x, a másik y, ekkor ezek között van az (x+y)/2 szám, ami biztosan racionális, mivel racionál/racionális=racionális (feltéve, hogy nem 0-val osztunk).


d, Ez a b, és a c, összeolvasztása, próbáld meg kitalálni.


Ha valami nem megy, szólj!

2014. szept. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
basszus ilyen házit adnak?basszus hát én megfogok bukni!XD
2014. szept. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1: Egész nap ezen gondolkoztam és most adtam fel.

2: Köszönöm szépen!

3: jelenleg kilencedikes vagyok, vagy ez olyan nehéz házi?

2014. szept. 14. 21:05
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem szokványos, az biztos. Én azt hittem kalkulusházi.


Hova jársz?

2014. szept. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sokadéves (releváns szaki) egyetemistaként segíteni akartam, de csak a következők jutottak eszembe:


1) Nem értem mire gondol


2-3-4) Axióma. :-) (2-3. gondolat: "Definíció" "Triviális")

De köszönöm a kettes válaszolónak! :-D

Sajnos tényleg igaz, hogy a legtöbb bizonyítás annyira egyszerű (bocs kérdező), hogy ezért nem tudjuk... :-(

2014. szept. 15. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az a)-ra az lehet a válasz, hogy a racionális számok felírhatóak p/q alakban, de nem egyértelmű a felírásuk, mert 2p/2q is ugyanaz.


Vagy az jöhet még szóba, hogy a 0,9999 végtelen szakaszos tizedestört és 1/1 értéke azonos, de az alakja nem egyértelmű.

2014. szept. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Almádiba járok a kéttannyelvűbe.
2014. szept. 15. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!