Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene TÖRTÉNELEM...

Valaki segítene TÖRTÉNELEM HÁZIBA? 8. os vagyok

Figyelt kérdés

Az a feladták, hogy ki kell tölteni a táblázatot! Igy szól: Az 1.világháború megalakult új, illetve az újjászerveződött régi államok társadalmi szerkezete, államformája folyamatosan változott. Írd be a felsorolt országok 1.világháború utáni, valamint mai államformáját!


Valahogy ugy van a táblázat, hogy első oszlopban van az ORSZÁG NEVE, második oszlopban van az ÁLLAMFORMA AZ 1.VILÁGHÁBORÚ UTÁN és a harmadikban ÁLLAMFORMA a21.szd VÉGÉN.


Az első oszlopban ezek az országok vannak: Anglia

Németország

Magyarország

Lengyelország

Románia

Franciaország

Szovjet-Oroszország

Ausztria

Csehszlovákia

Svédország

Jugoszlávia


Előre köszönöm a válaszokat! Remelem tudtok segíteni......



2014. szept. 15. 14:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nemsegit senkisem? :(((
2014. szept. 15. 15:01
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb az lenne, ha minden ország történelmét elolvasnád a Wikin. Ott külön tárgyalják az I.VH előtti, utáni es mai helyzetét minden nemzetnek.

Ha ehelyett csak itt lesed a sültgalambot, nem mész sokra...

2014. szept. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszodat! :)
2014. szept. 15. 15:18
 4/11 anonim ***** válasza:

Gondolom államforma a 20. század végén :-D Azokat tudom, a 21. század végi államformákra majd térjünk vissza 2095 körül (neked statisztikailag még van némi esélyed megélni, nekem már kevesebb)

De, hogy válaszoljak is, és ne csak poénkodjak:

I.vh után 20.száad végén

Anglia királyság királyság

Németország szövetségi köztársaság szövetségi köztársaság

Magyarország királyság köztársaság

Lengyelország köztársaság köztársaság

Románia királyság köztársaság

Franciaország köztársaság köztársaság

Ausztria köztársaság köztársaság

Csehszlovákia köztársaság

Svédország királyság királyság

Jugoszlávia királyság szövetségi köztársaság


A probléma Csehszlovákiával, és Szovjet-Ororszországal (Szovjetunió) van, ezek az országok ugyanis nem érték meg a 20. század végét. (Jugoszlávia is összement, majd kimúlt a 21. század elején, de a 20. századot még túlélte)Csehszlovákia köztársaság volt az I. vh. után de 1993-ban felbomlott, Csehországra és Szlovákiára, ezek köztársaságok.

A Szovjet-Oroszország helyzete elég speciális, ugyanis elvileg egy unió volt, amit szovjet szövetségi köztársaságok alkottak, de 1991-ben megszünt és az Orosz Föderáció csak részben tekinthető az örökösének.

2014. szept. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Uristeeeen. :ooo

Nagyon szepen koszonom!!!! Lenne még egy kérdés !

Be van csillagozva Szovjet-Oroszország ,Csehszlovákia és Jugoszlávia. Az a kérdés, hogy : Milyen megjegyzés fűzhető a*-Gal jelölt államokhoz? :)

2014. szept. 15. 15:38
 6/11 A kérdező kommentje:
Jaaa.. Okes megvan. Koszonom szepen!!! :))
2014. szept. 15. 15:42
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem pont az, amit írtam, Csehszlovákia 93-ban szűnt meg, a Szovjetunió 91-ben, míg Jugoszlávia egy hosszú és véres háború után esett szét Szlovéniára, Horvátországra, Bosznia-Hercegovinára, Macedóniára és "kis" Jugoszláviára. (kérdezz rá valaki fölnőttnél a délszláv háborúra, sajnos sokunknak vannak emlékei arról az időszakról) Később ez a maradék Jugoszlávia Szerbia és Montenegró szövetségi köztársaság lett, majd a montenegrói függetlenségi népszavazás után 2006-ban végleg megszűnt. Tehát ez a három állam azért van megcsillagozva mert már nem léteznek!
2014. szept. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne is haragudj, 2. válaszoló, de nagyon summásan intézted ek a kérdést!

Hogy csak Németorszégot említsem, ott pl. 1918-ban megszúnt a császárság, a weimari köztársaság után megalakult a 3. birosalom, majd kettészakadt az ország NSZK-ra és NDK-ra, és csak 1990-ben egyesült újra.

De ez csak egy példa, a többi is bonyolultabb egy kicsit, mint ahogy Te leírtad. A segítőkészség mindenesetre a javadra szól, úgyhogy ne sértődj meg... :)

2014. szept. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tisztában vagyok vele, de a kérdező közvetlenül az első világháború utáni időszakra kérdezett, vagyis a feladat kérdezett így, és nem fogalmazást kell írni a 20. századról, márpedig Németország a 20. század végén újra egyséhes szövetségi köztársaság volt, miután az NSZK és az NDK egyesült.
2014. szept. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igazad van, mea culpa! :-(

Jobban is odafigyelhettem volna az eredeti kérdésre...

2014. szept. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!