FJúlia kérdése:

Valaki meg tudná nekem oldani ezt a mértani példát? ---> a1+a2+a3=105 a1xa3=400 1 órája próbálkozok vele kb. , de hiába. :S


2014. szept. 16. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Második egyenletből a_2 = 20 Ezt Látod? (Bármely elem a két szomszédjának...)

Az első egyenletet a_2 -vel felírva egy könnyű másodfokú egyenelet.

Világos, vagy kell részletesebben?

2014. szept. 16. 20:22
 2/5 A kérdező kommentje:
nem értem hogy a2 miért 20. inkább részletesen légyszíves :)
2014. szept. 16. 20:24
 3/5 anonim ***** válasza:

A sorozatok definícióját meg kell tanulni!

[link]

Így már világos?

2014. szept. 16. 20:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocsánat!

A definícióban n-1 -nél a - jel helyett végtelen jelet írt ki!

2014. szept. 16. 21:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Definicio? hat talan egy tetel...


A definicio ugye az hogy a_{n+1} = q * a_n .


De ettol meg a trukk ugyanaz: a masodik egyenlet bal oldala az pont a_2 negyzete: { a_2 \over q } \times { a_2 \ times q } , a q meg kellemesen kiesik.


1/q+q = 105/20-1 = 4.25


Ez ugyan masodfoku egyenlet de aki a "negy egesz egy *negy*edre" nem vagja ra hogy q=4 vagy q=1/4 az szegyellje magat. Vagyis a sorozat lehet 80,20,5 vagy 5,20,80, visszahelyettesited kijon. Fejben megoldhato ket perc alatt...

2014. szept. 19. 02:23