Ennek a feladatnak 27 a megoldása?

Figyelt kérdés

Hányféleképpen tudod kiolvasni a versenyző szót?


V E R S E N

E R S E N Y

R S E N Y Z

S E N Y Z Ő


Létszi írjátok le röviden, hogy hogyan lehet gyorsan megoldani.

Én megpróbáltam megrajzolni az összes lehetőséget így lett 27, de tudom hogy valahogy röviden ki lehet számolni csak nem jut az eszembe.

Segítségeteket előre is köszi :)



2014. szept. 18. 22:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A Következőt kell csinálni:


Az első sor és oszlop betűit cseréljük le 1-esekre. A többi betűt úgy cseréljük le, hogy az megegyezzen a felette és a balra mellette álló számok összegével.


Meglátod, hogy közel sem 27 lesz.

2014. szept. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
És ez mit bizonyít előző? Mi ebben a logika?
2014. szept. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A logika az benne, hogy bármelyik betűre csak a felette vagy a balra tőle lévő betűrőlről lehet lépni, vagyis annyi lehetőség van arra rálépni, amennyi az előző betűkről összességében lehet.


Ezt a feladatot kombinatorikusan is meg lehet oldani, de gyanítom, hogy te még ott nem tartasz.


És hogy egy kicsit kötekedjek is; "légy szí' "

2014. szept. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
De így az S-eket 4-re cseréled, és a vers szó (ugyanazzal az S végződéssel) nem jön ki négyféleképp. Így már az S-nél megbukik a te logikád.
2014. szept. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Attól, hogy te nem tudsz magyarul és/vagy nem vagy jó szövegértésben, az én logikám nem fog megbukni.
2014. szept. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hint: Kimaradt egy "közvetlen" szó valahonnan a mondatodból. Kérdezz meg róla egy magyar szakost nyugodtan. Aztán nézd le mások szövegértését.
2014. szept. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Igen, ha annyira szájbarágós akarok lenni, hogy még az olyan értelmi képességűek is megértsék, mint Te, akkor igen, tényleg kimaradt. Viszont a Te elgondolásod alapján azt kellett volna írnom, hogy "betűKről", én viszont "betűről"-t írtam (pontosabban "betűrőlről"-t írtam figyelmetlenségből), amiből azért kiderül, hogy a "közvetlen" mellett és felette álló betűk (iiletve az azok helyére írt számok) az érdekesek.


És különben is; ha követnéd a gondolatmenetet, akkor nem kötnél bele, hogy nem írtam oda, hogy "közvetlen", minden kiderül kristály tisztán az írásomból.

2014. szept. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Tehát akkor összesen 56 megoldás van. Mi ennek a megoldásmenetnek a neve?
2014. szept. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hogy konkrétan van-e ennek neve, azt nem tudom, viszont a számok ebben a formában tökéletesen ráillenek a Pascal-háromszög számaira. Ott is ugyanez a képzési mód.
2014. szept. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 chtt ***** válasza:

Ezt miből tanítják? Mi ilyet nem is tanultunk.

Valaki árulja el a végeredményt is. Nekem 70 jött ki, de nem a matek az erősségem.


Követtem az egyes utasításait, és kb. így fest a dolog:


1 - 1 - 1 - 1 - 1

1 - 2 - 3 - 4 - 5

1 - 3 - 6 -10 -15

1 - 4 -10 -20 -35

1 - 5 -15 -35 -70


Így kellett? Jó ez így?

2014. szept. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!