Hogyan határozható meg 2^ (63) -1 és 2^ (91) -1 legnagyobb közös osztója?

2014. szept. 21. 13:14
 1/1 anonim ***** válasza:

A zárójelet furcsállom. Szerintem a precedencia-szabály miatt nem is kell, de, ha már van, akkor:

(2^63)-1 és (2^91)-1 a helyes segítő értelmezés.


63 és 91 legnagyobb közös osztója: 7, mert

63=3*3*7

91=7*13


A kérdésben szereplő eredmény (2^7)-1=128-1=127.

2014. szept. 23. 18:24