Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ez a matematikai feladat,...

Ez a matematikai feladat, kiszámítható ennyi adattal?

Figyelt kérdés

A feladat:

Egy háromszög két súlyvonalának hossza 12 cm és 9 cm, a hajlásszögük 75°. Mekkora a háromszög területe?


Nekem sehogy sem megy, nagyon sokat dolgoztam vele, szerintem ez megoldhatatlan!



2014. szept. 21. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt figyelembe vetted, hogy a súlyvonalak harmadolják egymást?

Van négy háromszöged. Terület=két oldal szorzata, szorozva a közbezárt szög szinuszával /2.

2014. szept. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Itt van egy hasonló feladat:

[link]

Ezt meg tudod nézni?

2014. szept. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mivel az első két válaszom csak részben hasznosítható, csináltam egy harmadik választ:

[link]

Így már biztosan menni fog!

2014. szept. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a fáradozásod, így már menni fog! :)

Ment a zöld pacsi!

2014. szept. 21. 16:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Hmmm...


Ha meghúzod egy háromszög súlyvonalait, hat darab kisebb háromszöget kapsz.

Ezek mindegyikének területe a teljes háromszög területének egy hatoda (T/6).

Ha ezt a trigonometrikus területképletbe helyettesíted, akkor egy egyszerű, általános megoldást kapsz.


Legyen a két adott szögfelező S1 és S2, a köztük levő szög α, akkor a teljes háromszög területe:


T = 2*S1*S2*sinα/3


Ennyi!


DeeDee

**********

2014. szept. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!