Egymás mellett halad el az autó 90km/h, a busz pedig 60km/hh sebességgel. Milyen messze lesznek 10 perc múlva ha

a) sebességük iránya megegyezik?

b) sebességük iránya ellentétes?


2014. szept. 22. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:

a) v=90+60=150km/h

t=1/6h

s=v*t


b) v=90-60=30km/h

Idő ugyanaz, utat hasonlóképp számolod.

2014. szept. 22. 21:27
 2/6 A kérdező kommentje:
15 perc múlva!!! bocsi
2014. szept. 22. 21:27
 3/6 A kérdező kommentje:
1. én ezt nem értem :o
2014. szept. 22. 21:28
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha 15p múlva, akkor t=1/4h

Mit nem értesz? Két számot összeszorozni nem nagy tudomány, általános iskola második osztály.

2014. szept. 22. 21:33
 5/6 anonim ***** válasza:

a/ Sebességük iránya megegyezik.


Ekkor a megtett utak különbségét kell venni. A busz lassabban megy, mint az autó, ami lehagyja a buszt.


t = 15 min = 0,25 h

va = 90 km/h

vb = 60 km/h

---

sa = va*t = ...

sb = ...


d = sa - sb = ...


b/ Sebességük iránya ellentétes.


Ekkor az utakat összeadjuk, mert távolodnak egymástól.


...


d = sa + sb = ...

2014. szept. 22. 21:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Rájöttem, hogy én felcseréltem az a) és b) feladatot, de a megoldás menete teljesen jó.
2014. szept. 22. 22:10