Idézet értelmezése?

Figyelt kérdés

Sziasztok! ezt az idézetet kellene értelmeznem ,,a szociológia a valós társadalom tanulmánya,, nos egyetlen gond van csak,nem értem mit akar mondani ez az idézet,igazából most tanulok először szociológiát és kicsit fura,nem azt mondom hogy soha nem fejtettem meg még egy idézetet sem de ez valahogy nem megy most

kérlek segítsetek köszönöm előre is annak aki rám szán néhány percet


2014. szept. 23. 17:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Az idézet azt jelenti, hogy a szociológia a mindenkori társadalom tükörképe kell, hogy legyen. A valós társadalmi viszonyok, interakciók átfordítás vagy leképezése valamint a tudomány köntösébe bújtatása.

A szociológia, bizonyos főként csoportos helyzetekből, interakciókból, reakciókból, magatartásokból von le következtetéseket a társadalom egészre levetítve és próbál magyarázatot adni a kialakult helyzetek feloldására, megoldására vagy egyszerűen csak leíróként funkcionál.

Csakúgy, mint a pszichológia a miértekre is megpróbál választ találni, de nem az egyéb, hanem a csoport szintjén.

Kb ennyi a lényege, de persze további 80 oldalon keresztül lehetne ezt még fejtegetni :)

2014. szept. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
bocs, elgépeltem, tehát helyesen " nem az egyén, hanem a csoport szintjén"
2014. szept. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen sokat segítettél :)
2014. szept. 24. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!