Jó lett az általam kapott eredmény?


Van egy feladat, és nem tudom, hogy jó-e a válaszom rá:


Gábornak születésekor beraktak a bankba 400 000 Ft-ot, ami 18 éves koráig kamatozik, de félévenként.Mekkora a kamatláb, ha 18 éves korában 2 000 000 Ft-ot tud kivenni?


2014. szept. 24. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát akkor írd le a számolásod menetét és a válaszodat, anélkül nem tudjuk.
2014. szept. 24. 21:52
 2/4 anonim ***** válasza:

Az egyenlet, amit fel kellett írni:


2.000.000=400.000*(1+p)^36


Ennek a megoldása p=0,04572101, vagyis 4,572101%-os kamatra tették be.

2014. szept. 24. 22:11
 3/4 anonim ***** válasza:

400000*x^36=2000000

x^36=5

x=1,04572100942864286751611843041

A féléves kamatláb: 4,572100942864286751611843041%

2014. szept. 24. 22:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Elnézést, amíg írtam, megjelent az előző válasz.
2014. szept. 24. 22:25