Fizikában tudnátok segíteni? (levezetéssel együtt légyszi)

Egy daru 375 kg tömegű terhet 2 mp alatt emel fel 10 m magasra mekkora a daru teljesítménye?

2014. szept. 28. 10:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

m = 375 kg

g = 10 m/s2

t = 2 s

h = 10 m

A darunak a teher nehézségi erejével megegyező nagyságú erőt kell kifejtenie, azaz F = m*g = 3750 N

A munka ugye az erő útirányú vetületének és az útnak a szorzata W = F* h = 37500 J

A teljesítmény az 1 s-ra jutó munka: P = W/t= 18750 Watt

2014. szept. 28. 11:11
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
P=W/t=(Fs)/t=(mgh)/t
2014. szept. 28. 11:12
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2014. szept. 28. 11:48