Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Monotonitást kell vizsgálnom,...

Monotonitást kell vizsgálnom, mit jelenet az ami kijött?

Figyelt kérdés

Ez jött ki:

25/((7n+9)(7n+2))


A baj az, hogy nem tudom meddig csökkenő és mettől növekvő. Azt tudom, hogy valahol inflexiós pontja van, de azt tulajdonképpen még nem tanultuk.



2014. szept. 28. 13:12
 1/4 A kérdező kommentje:

n<-1 szig.mon.csökk

n>-1 szig.mon.nő


Ez helyes?

2014. szept. 28. 13:33
 2/4 anonim ***** válasza:

> Ez jött ki:

> 25/((7n+9)(7n+2))

Miből jött ki? Mi ez? Valami integráljának a négyzetgyöke, aminek a monotonitását kell vizsgálnod?


> n<-1 szig.mon.csökk

> n>-1 szig.mon.nő

> Ez helyes?

Nem tudom. Mi a feladat?

2014. szept. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

lim ((2n-3)/(7n+2)) ennek kell a monotonitását vizsgálnom.


Azaz -> ((2(n+1)-3)/(7(n+1)+2))-((2n-3)/(7n+2))


innen jött ki ez -> 25/((7n+9)(7n+2))

2014. szept. 28. 13:47
 4/4 anonim ***** válasza:

> lim ((2n-3)/(7n+2)) ennek kell a monotonitását vizsgálnom.

Mivel n alatt általában TERMÉSZETES számokat értenek, így gondolom, hogy ez az (2n-3)/(7n+2) sorozat végtelenben vett határértékét jelenti, ami pedig egy szám, nincs monotonitása. És mivel n feltehetőleg természetes szám, ezért annak se sok értelme van, hogy n < -1.


Ha neked az n -> (2n-3)/(7n+2) EGÉSZ számokon értelmezett függvény monotonitását kell vizsgálnod, akkor jól indultál el. Akkor monoton növő a függvény, ha a későbbiből a korábbi értéke nagyobb egyenlő, mint 0, monoton csökkenő, ha kisebb egyenlő, mint 0. Annyi a dolgod, hogy megvizsgálod a 25/((7n+9)(7n+2)) előjelét. Illetve ahol esetleg előjelet vált, ott az eredeti függvényértékeket is.

2014. szept. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!