Matek. Valaki segít?

Figyelt kérdés
Van egy feladat a matekban ami elég nehéz számomra valaki tudna segíteni nekem?

2014. szept. 30. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, ha leírod, mi a kérdés, akkor itt elég sokan szívesen segítenek. (De egyelőre a kategóriával is mellé lőttél kicsit…)
2014. szept. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hédi elárulja hogy éveinek számát megkapjuk ha egy prímszám négyzetét megszorozzuk egy másik az előzőnél nagyobb prímszámmal.Két évvel idősebb nővére életkorát két prímszám szorzata adja míg egy évvel fiatalabb húga életkora prímszám.
2014. szept. 30. 19:05
 3/6 A kérdező kommentje:

Legközelebb hány év múlva momdhatja ezt el Hédi ha most a három lány életkorának szorzata egy a magyar történelemben nevezetes évszám?

Köszönöm aki segít a tanár úr eléggé szeret leckét adni és csak ez maradt de nem vagyok történelmi matematikus zseni...xD főleg fáradtan

2014. szept. 30. 19:08
 4/6 A kérdező kommentje:
És sajnálom hogy rossz kérdés műfajra mentem rá:(
2014. szept. 30. 19:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Misem egyszerűbb, hiszen az, hogy életkorokról és évszámokról beszélünk eléggé durván lelimitálja a lehetséges válaszokat.


Hédi 2x2x3 = 12

Nővére 2x7 = 14

Húga 12-1 = 11


Szorzatuk 1848

Ehhez még matektudás sem kell, csak húsz másodpercig összefüggően gondolkodni

2014. szept. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm...Igen tudom csak alig aludtam 10 perc és aludni is fogok végre de még az angol és a latin után

eleget tanultam...Jó éjszakát mindenkinek:D

2014. szept. 30. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!