Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Német levél megfogalmazása?...

Német levél megfogalmazása? (120 szó)

Figyelt kérdés

Német feladat, (120szó) hogyan kellene helyesen írni a levelet?


Sziasztok!

A feladatom az, hogy egy külföldi (német) diáknak kell írnom levelet (órai feladat jegyre) az én iskolámról.

Pontosabban az órarendről, az osztályról, épületről, termekről és az oktatásról.


Én leírtam már pár mondatot, nem tudom mennyire helyesen, de én csak eddig jutottam.

A fogalmazásban és egy-két mondat alkotásban keresnék segítséget.


Eddigi Mondataim: (nem sorrendbe)

Meine Klassenzimmer ist auf dem ersten Stock.

Es gibt 26 Studenten in meiner Klasse. Meine klassenleiternen ist ersten ...

Sie unterrichtet Ungarisch Und Geschichte.

In meinen Klassezimmer gibt es eine Safel, eine Interraktivtafel, einen Tisch für Lehrer, einen Stuhl für Lehrer, 16 Banke, 32 Stuhle und einen Computer.

Meine Schule trägt den Namen Gregus Máté.

Meine Schule ist neu und schön.

Sie hat zwei etagen.

Das Lehrerzimmer ist ersten Etagen.

Sie hat eine groß turnhalle.

Jeder Klasserzimmer ist eine Computer.

Neben dem Eingang haben wir im kleines Büfé.

Dort können wir essen und trinken kaufen. Die Preis sind zu hoch.

Auf den Fluren sicht man viele Pflanzen.

Auf dem Schulhof stehen einige Bänke.

Mein Klassezimmer ist auf dem Ersten Stock.


(Az osztályom 1. emeleten van.

26 diák jár az osztályba.

Az osztálytanterem az 1. emeleten van.

Az osztályfönököm ...

Ő tanit irodalmat és történelmet.

Az én osztályomban van egy interaktív tábla, egy asztal és egy szék a tanárnak, 16 pad, 32 szék és egy számítógép.

Az iskola neve Gregus Máté.

Az iskola épülete szép és új.

A tanári az 1. emeleten van.

Az épület 2 szintes.

Van egy nagy tornaterem.

Minden teremben van egy számitógép.

Bejárat mellett van egy kis büfé, ahol lehet ételt-italt vásárolni drágán.

A folyosón sok növény található.

Az iskola udvaron található néhány pad.)


Én ezeket a mondatokat tudtam eddig magamtól átfordítani.

Az órarend és a tanítás hiányos, ezzel lennék föleg bajba.

Ezeket a mondatokat gondolnám (talán) még bele:

Mindennap 7:15-kor kezdődik az első óra.

Általában 6-7 órám van minden nap.

Gépészeti ágon tanulok, de emelett az iskolában található mezőgazdasági, informatika és elektronika ág is.


Nagyon örülnék annak a segítségnek, föleg ha valaki segít levélformába átírni ezeket a mondatokat és lefordítani a maradék 1-2 mondatot.


Elöre is köszönöm.



2014. okt. 2. 20:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Mi lene, ha egetverő baromságot írnál, de nyelvtanilag helyesen, és érintenéd a megadott kritériumokat, de úgy, hogy az a városban a legjibb iskola, a legnépesebb osztály, az órarended szar, és az oktatás persze nagyon jó. A szünetekben mindig rammstein szól, vagy Kadlott karcsi, a magyar mulatós, de ha az se, akkor az iskolatitkár mondja be mikor lesz onkéntes szemétszedés amire mindenkinek kötelező elmennie. Ezen túl írj még írj arról, hogy a suli előtti zebrán 2 hetente elütnek egy gyereket, jellemzően lányt, mert a szerelmes balga tyúk nem néz soha szét.


Német diáknak írsz, nem díszdoktorit védesz meg!!! Ennek megfelelő stílusban írhatsz nyugodtan.

2014. okt. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Unser Klassenzimmer ist IM ersten Stock.

Wir sind 26 Schüler in unserer Klasse.

Meine Klassenleiternen ist

Sie unterrichtet Ungarisch und Geschichte.

In meineM Klassezimmer gibt es eine Tafel, eine Interaktivtafel, einen Tisch für die Lehrer, einen Stuhl

für Lehrer, 16 Bänke, 32 Stühle und einen Computer.

Meine Schule trägt den Namen Máté Gregus.

Meine Schule ist neu und schön. Sie hat zwei Etagen.

Das Lehrerzimmer ist auf der ersten Etage.

Sie hat eine große Turnhalle. Jedes Klasserzimmer hat einen Computer. Neben dem Eingang haben wir ein kleines Büffett. Dort kann man Essen und Trinken kaufen.

Die Preise sind (leider) zu hoch. Auf den Fluren gibt es viele Pflanzen. Auf dem Schulhof stehen einige Bänke.

Unser Klassezimmer ist im ersten Stock. -

2014. okt. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!