Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Biologia! 7 - életközösségek,...

Biologia! 7 - életközösségek, rendeszertan mozaik. AZ ÉLŐLÉNYEK RENDSZEREZÉSE témazáró kérdései kéne nekem minnel hamarabb. segitetek?

Figyelt kérdés
2014. okt. 4. 18:55
 1/2 anonim válasza:

a kérdéseket nem tudom, de arra még emlékszem, hogy tavaly mik voltak a témazáró dolgozatban.

-rendszerezés (ország, törzs, osztály, faj)

-papucsállatka és zöld szemes ostoros tájainak megnevezése(sejtmag, csillók, stb.)

-a mikrobák világa c. fejezetet érdemes átolvasni

-a gombáknál meg kell tanulni a 132. oldalon az 1-s ábrát, szaporodás felépítés stb.

-a zöld moszatot, harasztokat és mohát kell még tudni, a rajzuk segít ebben

-136. oldal 3-s ábrát sem árt tudni, a zárva és nyitva termőkről elég pár dolgot tudni

-144. oldal 1-s,2-s,3-s és 145. oldal 1-s ábra, valamint a fejezet átolvasása innen nagyon nem fognak kérdezni (legalábbis nálunk nem kérdezett a tanár)

-147. 1-s ábra, innen se kérdeztek túl sokat, szerintem itt is elég az átolvasás

-148. oldal 3-s és 149. oldal 2-s ábra, a pókok táplálkozása, innen a pókokra tértek ki nálunk és egy picit a rákokra is, de a rovarokra nem nagyon

-150. oldal 1-s ábra sem fog ártani

-A belső váz védelmében c. fejezetet is elég átolvasni valamint az Állatvilág csúcsán c. fejezetet is

-a Levegő urai c. fejezetet nálunk nem kérdezték.

Az összefoglaló résznél van egy kisebb szöveg, az talán még segíthet. Remélem tudtam valamennyire segíteni:)

2014. okt. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon.nagyon.nagyon szépen köszönöm:) ez az a vagy b?:D <3
2014. okt. 4. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!