Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki tud segíteni, egy...

Valaki tud segíteni, egy fogalmazás megírásában? A cím: Husztnak váránál jártam. Ehez kéne kb.15 mondat, de semmi nem jut eszembe.

Figyelt kérdés
Örülnék, ha valaki leírna egy egész fogalmazást, nem muszáj jól megfogalmazni, át tudom írni jobban, csak hogy kb. hogy írjam. Meg szoktam írni a fogalmazásokat magamtól, de ez most valahogy nem megy, úgyhogy jól jönne egy kis segítség. Köszönöm. :D

2014. okt. 6. 18:44
 1/1 Bugya Péter ***** válasza:

Iskolánk egy pályázaton Kárpátaljai utazást nyert, amin 40 diák vehetett részt. Osztályfőnökünk közölte velünk a jó hírt, aminek mi nagyon örültünk. Máris elkezdődött az izgatott készülődés, tanakodás: milyen programok várnak ott ránk, milyen lesz a szállásunk?

A iskolában tartottunk egy felkészülő napot, hogy jobban rá tudjunk hangolódni a ”nagy” útra. Ez az utazás előtt két héttel volt.

Az előkészítő nap után a gyorsan teltek a napok, mire észbekaptunk elérkezett az utazás napja.

Péntek reggel mindenki korán kelt és a Szentháromság templom előtt gyülekeztünk. Bepakolás és szüleinktől való elbúcsúzás után elindultunk a határ felé. Az idő gyorsan telt, és néhány rövid pihenő után elérkeztünk a határra.

Ukrajnába érve első utunk Huszt felé vezetett. Itt megnéztük a református templomot, ahol a lelkész felesége mondta el nekünk a templom történetét. Ezután felmásztunk a huszti várromhoz. A kilátás csodálatos volt. Vezetőnktől megtudtuk, hogy a várat azért erre a helyre építették, mert innen, mint sugárutakként be lehetett látni szinte egész Kárpátalját. Azt is megtudtuk, hogy a Huszt elnevezés a négy koronaváros nevének 1-1 betűiből áll. (Máramarossziget, Visk, Técső )

2014. okt. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!