Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki, aki ért a zenéhez...

Valaki, aki ért a zenéhez középiskolás szinten segítene szolmizálásban, dalelemzésben?

Figyelt kérdés

Ha megvan a dó helye, akkor már le tudom szolmizálni viszont nem mindig sikerül megállapítanom. Előjegyzés nélkül C a dó(?) és ha b vagy bb vagy # vagy ## az előjegyzés akkor mi van? Azt hogyan lehet megállapítani? Valamit számolni kell az ABC hangokon, de nem értem, hogy hogyan...

A hangközöket sem értem....

Illetve a hangnemet hogyan lehet meghatározni?

Mit jelent a metria, pódia, ritmika és hogyan lehet meghatározni őket?


Ha sikerül, akkor linkelek egy konkrét dalt példának.



2014. okt. 6. 20:52
 1/2 A kérdező kommentje:

Pl. ha ezt a népdalt nézzük, akkor hogyan kell szolmizálni?


[link]

2014. okt. 6. 21:03
 2/2 anonim ***** válasza:

Előjegyzés nélkül a C a dó, igen. Az utolsó b a fá helyét jelöli, az utolsó # pedig a tiét.


Hangnemnél az esetek többségében annyi a lényeg, hogy ha lára végződik a dal, akkor moll, ha dóra akkor dúr.

2014. okt. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!