Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mennyi logˇ2[logˇ (5/2)...

Mennyi logˇ2[logˇ (5/2) (logˇ8 32^ (1/2) ) ]?

Figyelt kérdés
Remélem jól írtam le...Kérlek segítsetek mert próbáltam de egyszerűen nem tudok rájönni....a 32 az gyök alatt van de mivel nem tudtam,hogy hogy kell a gyökjelet gépen ezért 1/2-enre emeltem ami ugyan az ...KÉRLEK SEGÍTSETEK

2014. okt. 7. 15:44
 1/3 A kérdező kommentje:
Léci ne csak végeredményt írjatok,hanem vezessétek le,ha lehet rajzal...előre is köszönöm
2014. okt. 7. 15:45
 2/3 Tom Benko ***** válasza:
Legbelül először is írjunk fel mindent 2-hatványként. Az egyik azonosság szerint a kitevő kivihető a logaritmus elé. A maradó rész egyszerű kiszámolni. Ha jól sejtem, az eredmény a második logaritmus alapjának lesz valamilyen szorzata, azt már egyszerű kiszámolni, végül a harmadik logaritmus már egyszerűen beüthető számológépbe.
2014. okt. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem...bocsi....az osztálytársam elírta és nem 5/2 hanem 5/6 és így már kijött a végeredmény , ami nekem 0
2014. okt. 8. 16:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!