Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Magyar irodalom! Van valakinek...

Magyar irodalom! Van valakinek ötlete?

Figyelt kérdés

Miről tudok felismerni egy klasszicista (irodalmi) művet? Másképp megfogalmazva, hogy tudom bebizonyítani valakinek hogy ez meg az klasszicista mű?

Köszi!



2014. okt. 7. 17:11
 1/2 anonim válasza:

A klasszicizmus stílusjegyeit keresed a műben és ha találsz benne, akkor már indokolhatod azzal, hogy ez jellemző az ilyen stílusú művekre.

Egy kis segítség: [link]

2014. okt. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Most látom, hogy akkor kicsit félreérthetőre írtam, magára a stílusjegyekre lennék kíváncsi, ami alapján be tudom bizonyítani, hogy a mű klasszicista.

A linkről:

"a természetet kell ábrázolni, de csak a szépet"

ezzel sajnos nem tudok mit kezdeni, nem tudom, hogy az irodalomban hogy lehet 'szépet' 'ábrázolni'.

De köszi!

2014. okt. 7. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!