Fizika feladat megoldása? (mágneses indukció)


A hidrogén egy protont, a hidrogén izotópja, a deutérium egy protont és egy neutront tartalmaz az atommagjában. Az atommagokat 100 V feszültséggel felgyorsítjuk, majd az indukcióvonalakra merőleges 0,02 T mágnesen indukciójú homogén mágneses mezőbe vezetjük. Mekkora sugarú körpályán mozognak?


Csak azt nem tudom, hogy a feszültség felhasználásával a sebességet hogyan kapnám meg, onnantól már a sugár könnyen kiszámítható lenne.


2014. okt. 9. 16:47
 1/2 anonim ***** válasza:

e*U=1/2*m*V^2 talán...

ebből V=gyök(2*e*U/m)

2014. okt. 9. 17:45
 2/2 A kérdező kommentje:
Áh tényleg, ezzel jó eredmények jöttek ki. Köszi. Ez a képlet csak a régi könyvben volt, arra meg már ki emlékszik... :D
2014. okt. 9. 18:29