Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Társadalomismeret házi dolgoza...

Lalalulu kérdése:

Társadalomismeret házi dolgozatot ti hogyan kezdenétek, csinálnátok meg?

Figyelt kérdés

Kaptunk 3 témát ebből kettőt kell kiválasztani és megcsinálni. Minimum egy maximum kettő oldalasnak kell lennie. A témák: 1. Megtakarítási lehetőségek a háztartásban.

2. A dresszkód.

3. Ezért szeretek/ nem szeretek étterembe járni.

Én az elsőre és a másodikra gondoltam, mert nem szoktam étterembe járni. Szerdára kellene, de fogalmam sincs hogyan kezdjek neki :/. Nagyon jó lenne ha tudnátok segiteni.



#dolgozat #fontos #tásadalomismeret
2014. okt. 12. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Megtakarítási lehetőségek:

Nem az útbaeső üzletbe megyünk be vásárolni, hanem egy olcsóbb árfekvésű diszkont jellegűbe.

Előre tervezetten vásárolunk, listát készítünk, nem vesszük meg, amit hirtelen meglátunk.

Nem éhesen megyünk vásárolni, mert akkor több élelmiszert megveszünk.

Megnézzük a lejárati időt, nehogy ki kelljen dobni az élelmiszert, mert lejárt, mielőtt elfogyna.

A családdal, szomszédokkal közösen veszünk újságot, könyvet.

Leoltjuk a villanyt, kikapcsoljuk a tévét, ha nem használjuk.

Étterem helyett házi kaját eszünk.

Ahova lehet, tömegközlekedéssel vagy biciklivel megyünk autó helyett.

Zöldséget, gyümölcsöt a kertben termelünk (már akinek van.) Ruhát, kiegészítőket házilag készítünk.

A dresszkódra meg kijön egy csomó találat, abból össze tudsz ollózni egy oldalra valót.

2014. okt. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2014. okt. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm:D
2014. okt. 13. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!