! Hogy oldanátok meg? Legyszi reszletesen kepletekkel


Szabadon eso test egy bizonyos szintre 20m/s egy masikra 40m/s sebesseggel erkezik. Mennyi idő alatt esik a test a felso szinttol az also szintig? Mennyi a ket szint kozotti tavolsag?


Aztan a masik pedig : Egy test szabadon esik 50 m magasbol. Mennyit ido alatt futja be utjanak elso es utoljo masodpercet? Mekkora utat tes meg esesenek elso es utolso masodperceben?

bocs az ekezetekert!



2014. okt. 12. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Ket kepletet kell hasznalni a szabadesere.

1. v=g*t

2. s=g/2*t^2


1. feladat:

v adott hasznaljuk az elso kepletet!


20m/s = g*t1 es

40m/s = g*t2


Mivel g= 10m/s^2

T1=2s es

T2=4s


A ketto kulonbsege 2s.

Az ut a 2. kepletbol kijon.


s1 = g/2 * (t1)^2 itt lesz 2mp mulva.

s2 ugyanigy. Itt lesz 4mp mulva.

A keresett s=s2-s1 a ket hely kulonbsege a travolsag.


2-es: az elso mp-t 1 mp alatt teszi meg, az utolsot szinten :-)


s1 = g/2*t^2 ahol t=1. 5m jon ki.


A masik kerdeshez ki kell szamolni, hogy osszesen meddig esett (2-es keplet)

Majd azt, hogy T-1 mp-nel hol volt (2es keplet) ebbol megvan, hogy az utolso mp- ben hany metert esett.

2014. okt. 12. 22:05
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! Sokat segitettel! :)
2014. okt. 12. 22:24
 3/4 A kérdező kommentje:
De az időt azt honnan tudod? nekem nem vilagos
2014. okt. 12. 22:29
 4/4 A kérdező kommentje:
Rájottem :D
2014. okt. 12. 22:30