Matek házi (9. osztály) help?


Sziasztok van itt 2 feladat aminek nem tudom, hogyan kéne nekikezdeni.

1.)

Tudjuk, hogy a férfiak 80%-a legalább 170cm magas, 85%-nak barna haja van, 90%-a legalább 70kg és 95%-a nem bajszos.

A férfiak hány százaléka rendelkezik biztosan az összes felsorolt tulajdonsággal?

itt valami olyasmire gondoltam, hogy 1% rendelkezik mindegyik tulajdonsággal, de nem hiszem, hogy jó


2.)

Egy osztály az iskolai évben 3 kirándulást szervezett. Az elsőn a tanulók 70%a vett részt, a másodikon a 80%-a, a harmadikon pedig 91%-a vett részt. Így 12 tanuló 3x a többi pedig 2x kirándult. Hányan voltak az osztályban?


Magamtól képtelen vagyok rájönni, hogyan kellene elkezdeni :(

előre is köszönöm a segítséget :)



2014. okt. 13. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Fu ezek nehezek ^_x
2014. okt. 13. 22:28
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

1) Lehet hogy itt forditva kell gondolkozni, azaz:

5%-uk bajszos, 10%-kuk sovanyabb 70 kilonal, stb..

2014. okt. 13. 22:31
 3/4 szakor ***** válasza:

1.) 0,8x + 0,85x + 0,9x + 0,95x = 3,5x

négy tulajdonságról van szó, azaz összesen 4x-nek kellene lennie az összesnek, ha mindenkire érvényes lenne mind a négy tulajdonság. Az összesítésben 4x -3,5x = 0,5x a különbség, azaz a férfiak fele, 50%-a rendelkezik mind a négy tulajdonsággal.


2.) 0,7x + 0,8x + 0,91x = 2,41x

Az előbbi logikát követve 3x- 2,41x = 0,59x = 12

(Szerintem elírtad azt a 91%-ot, s az csak 90% akar lenni)

Innentől már mennie kell:) 90% esetén 20 fős az osztály.

2014. okt. 14. 12:07
 4/4 szakor ***** válasza:

#2-nek is igaza van, fordítva is lehet gondolkozni, azokat is összegezhetjük, akik NEM rendelkeznek az adott tulajdonságokkal (ha 1 tulajdonsággal nem rendelkezik, már nem tartozhat a "mind a néggyel rendelkezik" csoportba):

0,2x + 0,15x + 0,1x + 0,05X = 0,5x = 50% NEM rendelkezik mind a 4 tulajdonsággal, a fennmaradók igen, az szintén 50%.

2014. okt. 14. 12:13