Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Irodalom lecke! Nem értem a...

Irodalom lecke! Nem értem a kérdést sem (Candide? )

Figyelt kérdés

Készítsetek listát korunk kifejezetten rossz, káros jelenségeiről! Érvelj amellett, hogy a jelenség csak látszólag rossz, valójában jó, emberi, előnyös!


Ez a feladat. mégis hogyan kapcsolódik ez a Candide-hoz? Nem tudom megcsinálni :(



2014. okt. 19. 15:47
 1/2 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:

Engedd meg, hogy idézzek néhány gondolatot az első fejezetből!


"Pangloss a metafizikával vegyes teológiát s a cosmológiával kapcsolatos cretinológiát tanította. Remekül tudta bizonyítani, hogy nincs okozat ok nélkül, hogy ebben a lehető legeslegjobb világban a nemes báró kastélya a legeslegszebb várkastély, s hogy a nemes báróné a bárónék legjobbika."


"Orrunk például azért van, hogy legyen min hordani a szemüveget, s lám, ezért is hordunk szemüveget. Lábunk láthatólag arra való, hogy nadrágot húzzunk rá, ezért is van nadrágunk. A kövek arra termettek, hogy szépen megfaragják őket, no meg persze, hogy kastélyokat építsenek belőlük; ezért is van őméltóságának ilyen gyönyörű kastélya; a tartomány legnagyobb ura illő, hogy a legeslegszebb házban lakjék; és mivel a hízó disznók arra valók, hogy megegyék őket, azért eszünk mi disznóhúst egész áldott esztendőben. Következőleg, akik azt állítják, hogy minden jól van ezen a földön, ostobaságot állítanak; azt kellene mondaniok, hogy minden a legjobban van."


Szerintem próbáld meg korunk káros jelenségeit (erre azért gondolom vannak példáid) a fentiekhez hasonló kissé furcsa, nyakatekert érvekkel alátámasztani. A kreativitás határtalan.


Egy egyszerű (bár kissé idióta) példa: a dohányzás és a cigaretta azért hasznos, mert emberek millióinak ad munkát a dohányipar.


Csak ügyesen! Sok sikert!

2014. okt. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi hogy rávezettél :)
2014. okt. 22. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!