Hali! Van egy feladat, aminek nem tudom az eredményét. Én többször is kiszámoltam és ugyan azt az eredményt kaptam. Kérlek írjátok le melyik a helyes és miért az!


Minden hónapban ugyanannyival nő Dzsenifer zsebpénze. Januárban 1000 Ft, decemberben pedig 2100 Ft járt neki. Mennyi zsebpénzt kapott összesen ebben az évben Dzsenifer?

suli válasza: 18600

az én válaszom: 13600

2.

Egy Guiness-rekord megdöntéséhez háromszög alakban állítanak fel dominókat: az első sorban 1, a második sorban 2, a harmadik sorban 3, stb. dominó áll egymás mellett. Amikor az elsőt eldöntik, az tovább dönti a második kettőt, és így tovább.

Hány dominót kellett felhasználni az 500 sorból álló dominóképhez?

én is így számoltam és a suli is:125250

3.

Egy színház nézőtere 12 soros, minden sorban 20 férőhely van. A jegyek ára az első sorban 2000 Ft, majd minden következő sorban 100 Ft-tal kevesebb. Teltház esetén hány EZER forint jegybevétele származik a színháznak?

suli válasza:348

az én válaszom:148


2014. okt. 20. 11:41
 1/3 A kérdező kommentje:
Pontosabban 3 feladat, amiből egyet biztosan tudok, kettőt nem értek...
2014. okt. 20. 11:42
 2/3 anonim ***** válasza:

1, A suli válasza a helyes, mert a1=1000, a12=2100

11-szer nő a zsebpénz, ami (2100-1000)/11=100 forint/hó

Így januárban 1000 Ft, februárban 1100 Ft, márciusban 1200 Ft, Stb.

1000+1100+1200+...+2100=(1000+2100)*12/2=3100*6=18600

2014. okt. 20. 12:22
 3/3 anonim ***** válasza:

A második feladat jó! :)

3, a1=2000, a12=2000-11*100=2000-1100=900

Mivel 20 férőhely van, 20*(900+1000+1100+...+2000)=

=20*(900+2000)*12/2=20*2900*6=348 ezer forint

2014. okt. 20. 12:30