Valaki segítene kicsit?

Figyelt kérdés

a Puskin: Anyegin volt a házi olvasmány, el is olvastam, de nem nagyon értetettem meg... és nem igazán tudok mit kezdeni a szempontokkal, ha valaki tudna esetleg.. néztem a google-ba is, de nem nagyon találtam semmi hasznosat.

1. szempont: a orosz társadalmi élete jellemzői

2.: a mű romantikus vonásai

3.: Puskin viszonya a szereplőihez

4.: vélemény



2014. okt. 20. 20:40
 1/1 Bugya Péter ***** válasza:

1.Belinszkij nevezte az Anyegint az orosz élet enciklopédiájának. Meglepő ez a kijelentés, amennyiben csak a vékony szálú történetet figyeljük. A fabulával áll szemben a rendkívül információgazdag szöveg, mely szinte észrevétlenül adja a XIX. század első harmada orosz világának teljes képét, szociográfiailag is hiteles rajzát:

nagyváros – falu

életmód, lakás, étkezés, öltözködés

oktatás helyzete

színházi élet, művészeti élet

irodalmi élet, irodalmi viták

az orosz nyelv problémája

2.Romantikus vonások:

jellemábrázolás

váratlan fordulatok

byronizmus→spleen

3.A romantikára jellemző módon közvetlenül is jelen van az elbeszélő. A valóság és megtörténhetőség illúzióját adja azzal, hogy személyesen ismeri Anyegint, az ő birtokába kerül Tatjana levele, ő fordítja le franciáról előbb orosz prózára, majd verses formában adja közzé. Nem titkolja viszonyát a szereplőkhöz. Tatjanát szereti; Lenszkijt becsüli tisztaságáért, majd halála után rámutat a lenszkiji eszmék életképtelenségére; Anyeginhez ambivalens viszony fűzi, az elismerés és bírálat egyszerre van jelen. Az elbeszélő saját életének fordulataira is utal, szomorú iróniával említi száműzetését. Az elbeszélő saját problémáira is választ keres, a központi kérdés a szabadság kérdése, az identitás megtalálása

2014. okt. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!