Logaritmus függvény megoldás: f (x) =-1/2 log2 (x-1) +3, hogyan kellene ábrázolni és megoldani?

Sziasztok! Hogy kellene ezt megoldani? Gőzöm sincs..próbáltam ábrázolni de aztán rájöttem hogy nem jó, valaki tudna segíteni? Köszönöm! :)
2014. okt. 21. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagy segítség, ha tudod, hogy néz ki a log2 (x) függvény.
2014. okt. 21. 18:12
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom, de nem megyek vele sokra! :D
2014. okt. 21. 18:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Dehogynem! Tükrözöd az x tengelyre, zsugorítod ugyanerrefele felire, eltolod hárommal főfele, 1-gyel jobbra, oszt meg is van!
2014. okt. 21. 18:32
 4/8 A kérdező kommentje:
Tudsz adni valami elérhetőséget? :) Már értem de szeretnék még kérdezni valamit.
2014. okt. 21. 18:40
 5/8 A kérdező kommentje:
Én csak az elejét nem vágom..-1/2 tehát -0.5 ezzel mit kezdjek?
2014. okt. 21. 18:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Itten a privibe írhacc.
2014. okt. 21. 18:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Azé még segítség, ha értéktáblázatot csinálsz.
2014. okt. 21. 18:53
 8/8 anonim ***** válasza:

Na, má itten vagyok.


f(x)=log2 (x) függvény:


x=0 f(x)=-végtelen

x=1/8 f(x)=-3

x=1/4 f(x)=-2

x=1/2 f(x)=-1

x=1 f(x)=0

x=2 f(x)=1

x=4 f(x)=2 sít.


f(x)=1/2 log2 (x)


x=0 f(x)=-végtelen

x=1/8 f(x)=-3/2

x=1/4 f(x)=-1

x=1/2 f(x)=-1/2

x=1 f(x)=0

x=2 f(x)=1/2

x=4 f(x)=1 sít.


f(x)=-1/2 log2 (x)


x=0 f(x)=+végtelen

x=1/8 f(x)=3/2

x=1/4 f(x)=1

x=1/2 f(x)=1/2

x=1 f(x)=0

x=2 f(x)=-1/2

x=4 f(x)=-1 sít.

2014. okt. 22. 15:41