Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Rómeó és Júlia esszéhez...

Rómeó és Júlia esszéhez (egyetemi) milyen forrást használjak?

Figyelt kérdés
A konkrét témámban még nem vagyok biztos. Egy rövid házi dolgozat lenne, és ilyeneket keresek hogy kritikák, elemzések, szakdolgozatok a műről. Ha lehet akkor angolul, de magyarul is jó. Egy pár nevet meg tudnátok említeni akik írtak ilyen másodlagos forrásnak használható műveket?

2014. okt. 22. 06:03
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Lehet, hogy nem fog tetszeni a válaszom, de én kutakodnék a helyedben, nem más már megírt szövegeket gyúrnék össze. Olvasd el a drámát (rövid, kb 2 óra alatt simán végigrágod rajta magad), nézd meg a musicalt, nézd meg prózában is, akár a Zefirelli filmet is. És fogalmazz meg saját véleményt, akár összehasonlítva az élményeidet, feldolgozásokat.
2014. okt. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Menj be az OSZK vagy az OIK-ba, és kutass források után. Én is ezt tettem.
2014. okt. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló tévedésben van. A kérdező nem gimnazista, hanem értelmiségi-jelölt egyetemista. Neki nem musicalt kell nézni, hanem könyvtári katalógusokat.
2014. okt. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

És egy diplomásnak nem lehet véleménye? Gimiben szerezzünk tapasztalatokat, aztán érettségi után legyünk karót nyeltek és lopjuk más véleményét és ki se merjük mondani azt, amit mi gondolunk? Komolyan?

Véleményem szerint éppen a felsőfokú tanulmányokhoz van a legnagyobb szükség a tapasztalatra, a véleménynyilvánításra, a gondolkodásra. Nem tudom ez milyen suli, milyen szak, de nem hiszem, hogy bármelyik intézményben is probléma lenne, ha valaki gondolkodik és tesz is valamit a jegyéért, nem csak összeollóz 3-4 forrásból valamit, ami mögött sem tudás, sem tapasztalat nincs.

2014. okt. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyon is legyen véleménye egy egyetemistának, csak a vélemény mögött legyen tájékozottság is. Ehhez kell például a szakirodalom alapos ismerete.
2014. okt. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyetemistának is a Gúgli a legjobb barátja!

Ráadásul használatának tudása nála már elvárható...

2014. nov. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyetemistának a könyvtár a legjobb barátja.
2014. nov. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!