A raktárban lévő abrak 15 %-át a zsiráfok, kétharmad részét a medvék ették meg. Ha még 600 kg abrakot megesznek, akkor már csak az eredeti abrakmennyiség 10 %-a marad meg. Mennyi abrak volt eredetileg a raktárban?

2014. okt. 23. 15:58
 1/3 Silber ***** válasza:

a - kezdeti abrakmennyiség


a-(0,15a+2/3a+600)=0,1a

Kirendezed "a"-ra, és megkapod a 7200 kg-os eredményt.

2014. okt. 23. 16:16
 2/3 anonim ***** válasza:

Az összes abrak X kg.


15x/100 + 2x/3 +600 = 90x/100


45x/300 + 200x/300 + 180000/300 = 270x/300


45x + 200x + 180000 = 270x


245x + 180000 = 270x


180000 = 25X


7200 = x

2014. okt. 23. 16:19
 3/3 anonim ***** válasza:
83%

0,15x+2x/3+600=0,9x

1800=(2,7-2-0,45)x

7200=x


(1080+4800+600=6480=0,9*7200)

2014. okt. 23. 16:23