Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A Nikkel-Réz ötvözet 55...

A Nikkel-Réz ötvözet 55 tömeg% nikkelt és 45 tömeg% rezet tartalmaz. Milyen az ötvözet összetétele atomi %-ban? Atomi tömegek: Ni-59 Cu=64 Nem tudom, pedig ez tök egyszerű. Valaki leírná, azt is hogy miért annyi az annyi.

Figyelt kérdés

2014. okt. 28. 16:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Az ilyen feladatok megoldásában úgy kell elindulni, hogy bevezetsz egy tetszőleges tömeget az ötvözet tömegének. Ez -mivel %-ban számolunk- legyen mondjuk 100 gramm. Ekkor a tömeg% értékekkel egyenlő grammok fogják kifejezni a két fém tömegét. Vagyis 100 g ötvözetben van 55 g nikkel és 45 gramm réz. Ezeket már csak el kell osztani a moláris tömegikkel (az 59-cel meg a 64-gyel), és megkapod az anyagmennyiségeket. Az anyagmennyiségek összege lesz pedig a 100%, és ahhoz arányítva kapod meg az anyagmennyiség%-okat. Vagyis el kell osztani az adott fém anyagmennyiségét az összegük anyagmennyiségével, és mivel % a "mértékegység" még a kapott számot meg kell szorozni 100%-kal. Így érted? Ha igen légyszi pontozz fel, ha nem, kérdezz!
2014. okt. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Minden szuper, végül én is erre jutottam, és 57%, ill. 43% jött ki, jó közelítéssel. Köszi még egyszer, tőlem ment a felpont!
2014. okt. 28. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!