Segítség matekfeladatokban?


1. A K(4;2) középpontú, gyök40 sugarú kör és az x tengely két metszéspontja legyen A és B. Az ABC háromszögben AC=BC, továbbá az ABC háromszög beírt körének középpontja K. Adjuk meg a C pont koordinátáit.

Addig jutottam, hogy felírtam a nagykör egyenletét, abból zérushelyek meglett A(-2;0) és B(10;0). A beírt kör sugara 2, mert érinti AB szakaszt és C első koordinátája 4. Innen nem tudom hogyan továbbszámolni a másodikat.


2. A valós számok halmazán értelmezett f(x)=x^3+ax^2+bx+c hozzárendeléssel adott függvényről tudjuk a következőket:

integrál 0-tól 1-ig f(x)dx=53/12

A -2 abszcisszájú pontjában húzott érintő egyenlete y=7x+29

Kérdés: a,b,c=?

eddig jutottam el: integráltam a függvényt, ez jött ki: 1/4+a/3+b/2+c=53/12 vagyis 2a+3b+6c=25

utána deriváltam, és felírtam hogy a -2 pontban 7 a meredekség vagyis 12-4a+b=7

ezután nem tudom hogyan kell továbbszámolni, még mindig három ismeretlenem van (ha valamit elrontottam szóljatok)


2014. nov. 1. 23:13
 1/1 anonim ***** válasza:

1. Eddig jó.


Az AC egyenes érinti a beírt kört.

Legyen az érintési pont E.


AEK-nak E-ben derékszöge van (mert az érintő merőleges a húrra)


Vagyis ki kell számolni AK szakasz Thalesz körét, ahol metszi a beírt kört az az E pont. AE egyenesen rajta van c, méghozzá, ahol y=4.



Másik lehetőség, hogy legyen c pont koordinátája (4,c)

Ebből AC egyenes kiszámolható, és meghatározható az AC és a beírt kör metszéspontjai. Olyan c paramétert kell keresni, ahol egy metszéspont van (A diszkrimináns 1)


Harmadik lehetőség, hogy AK az A-nál lévő szög szögfelezője. Ebből AC egyenes egyenlete felírható.

Talán ez a legkönnyebb.


AKT háromszögben az A-nál lévő szögre.

tg L = 2/6 = 1/3


AE egyeneshez neked ennek a kétszerese kell.

Itt a képlet:

[link]



A 2-esnél szerintem is kevés az adat.

2014. nov. 2. 09:40