Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Romeo és Júlia fogalmazás így...

Romeo és Júlia fogalmazás így jó lesz?

Figyelt kérdés

Helo

Tegnap elolvastam a Romeo és Júliát, a cselekményt megértettem.

A gyűlölet és a szeretet tragikus szembenállásáról kell írnom.

Azt írnám, hogy ugye a gyűlölet az a két család közti viszály, a szeretet meg ugye Romeo és Julia kapcsolata. Romeoék viszonya emiatt nem lehet teljes (bujkálniuk kell). Emiatt hal meg Mercutio pedig ő nem is tartozik vér szerint egyik családba se. Tybaltot pedig először Romeo szeretetből megpróbálja megvédeni, de végűl gyűlöletből öli meg. Majd Júlia képes lesz egész gyűlölködő családját otthagyni, hogy Romeoval lehessen. Amikor Romeo azt hiszi, hogy Julia halott nem érdekli a számüzetés akkor is elmegy Júliához. És Júlia se akar Romeo nélkűl élni gyűlölködő családjával. Majd miután meghalnak a acsaládjaik felhagynak a gyűlölködéssel.

Szerintetek itt a szeretetbe azis beletartozik, hogy Lőrinc meg a dajka segítenek nekik.

Ez jó lesz így? Persze hosszabban leírva.

És tudom hülye vagyok, hogy ma kezdem el, de itt csak vázlat kell órán kell megírni.

Köszi a válaszokat! :D



#fogalmazás #Rómeó és Júlia #vázlat #gyűlölet vs. szeretet
2014. nov. 2. 12:04
 1/2 chtt ***** válasza:
Nem vagyok egy fogalmazásbarát felhasználó, de ha jól értem, az amolyan "összeszedtem a gondolataim"-féle dolog. Nekem leginkább tartalomnak tűnik, annak is kicsit elnagyoltnak, de kiindulásnak nem rossz. Ha szeretetről-gyűlöletről kell írnod, semmiképp se hagyd ki a dajkát meg Lőrinc barátot. Nem tudom, mennyire szándékos, de a magyar képes hosszú ó-val írni Rómeót és Júliát is magyarítja hosszú ú-ra, erre majd figyelj a helyesírásnál. Ha kifejted a fentieket, és saját véleményt is teszel bele, jó dolog sülhet ki belőle. Sok sikert hozzá!
2014. nov. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. nov. 2. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!